ارتقا رزومهارتقا رزومه

رزومه سندی است که فرد توسط آن تمام پیشینه و مهارت های خودرا معرفی می کند، آماده کردن یک رزومه می تواند دلایل متعددی داشته باشداما اصولا برای یک جایگاه شغلی یا جایگاه تحصیلی ارائه می شود. بخصوص در بین دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی و نیزآنهایی که در آستانه ورود مقطع دکتری هستند و نیز افرادی که نیزتمایل دارند برای ادامه تحصیل به خارج از کشور سفر کنند ، داشتن یک رزومه ی خوب بسیار مهم و کلیدی است .

در رشته ی زیست شناسی به توجه به اهمیت آشنایی دانشجویان با آخرین مهارتهای آزمایشگاهی و نیز دانش روز زیست شناسی ، آماده سازی یکبار رزومه مناسب بسیار حائز اهمیت است.

به طور معمول یک رزومه خلاصه ای است از تجربیات و تحصیلات فرد و نشانگر جایگاه او جامعه ای آکادمیک است. این سند از چند بخش تشکیل شده است ، بخش اول عموما شامل اطلاعات هویتی فرد است ؛ بخش دم شامل میزان تحصیلات آکادمیک فرد است بخش بعدی شامل سوابق و تجربیات حرفه ای فرد است. می توان گفت این بخش مهم ترین بخش یک رزومه است و به نوعی می توان آن را به ویترین تشبیه کرد.

در رشته ی زیست شناسی چه برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری بخصوص در آزمایشگاه ها تابع وزارت بهداشت و چه برای افرادی که تمایل دارند تحیلات تکمیلی خودرا در خارج از کشور سپری کنند، بسیار حائز اهمیت است که افراد نشان دهنده سابقه و پیشینه ی مورد نظر  خود را برای ادامه تحصیل را داند این سوابق از طریق شرکت در کارگاه ها و دروه های کارآموزی و نیز کارهای تحقیقاتی و نگارش مقالات علمی حاصل می شود . شما برای ادامه تحصیل به طور مثال در رشته ژنتیک و درمقطع دکتری نیاز دارید که نشان دهید که ژنتیک رشته ی شما است و شما سابقه کار در آزمایشگاه تحقیقاتی ژنتیک را دارید .

در آزمایشگاه ژنیران با در اختیار داشتن بخش های مولکولی ، میکروبیولوژی ، کشت سلول و بیوانفورماتیک ، بستر منااسب برای انجام طیف وسیعی از فیلد های تحقیقات روز زیست شناسی فراهم کرده است

لیست پایان نامه های انجام شده