ارتقا رزومه

رزومه (Curriculum Vitae یا به اختصار CV) یا پیشینه تحصیلی و کاری نوشته ای است که نشان دهنده سوابق تحصیلی، مهارت های تخصصی و غیر تخصصی و همچنین پیشینه کاری فرد می باشد. در واقع رزومه سندی است که فرد توسط آن تمام پیشینه و مهارت های خود را معرفی می کند. آماده کردن یک رزومه می تواند دلایل متعددی داشته باشد اما عموما برای کسب یک جایگاه شغلی یا جایگاه تحصیلی ارائه می شود. بخصوص در بین دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی و نیز آن هایی که در آستانه ورود مقطع دکتری هستند و همچنین افرادی که تمایل دارند برای ادامه تحصیل به خارج از کشور سفر کنند، داشتن یک رزومه ی خوب بسیار مهم و کلیدی است.

به طور معمول یک رزومه خلاصه ای است از تجربیات و تحصیلات فرد و نشانگر جایگاه او جامعه آکادمیک است. این سند از چند بخش تشکیل شده است، بخش اول عموماً شامل اطلاعات هویتی فرد است. بخش دوم شامل میزان تحصیلات آکادمیک فرد می باشد. بخش بعدی شامل سوابق و تجربیات حرفه ای فرد است. می توان گفت این بخش مهم ترین بخش یک رزومه است و به نوعی می توان آن را به ویترین تشبیه کرد.

در رشته های زیست شناسی و پزشکی، داشتن یک رزومه خوب از جایگاه ویژه ای برخوردار است؛ چرا که رشته های زیست شناسی سلولی مولکولی و پزشکی مولکولی طیف وسیعی از تکنیک ها را شامل می شود که تسلط به هریک از آن ها می تواند مزایای شغلی و تحصیلی زیادی را برای افراد فراهم کند. امروزه دیگر صرف تحصیلات کافی نبوده و افراد می بایست ضمن گذراندن تحصیلات خود با نمرات عالی، در زمینه های مختلف اعم از اجرایی، روابط عمومی، مدیریت و … تجربه کسب کنند. مسئله ای که در رشته های زیست شناسی اهمیت پیدا می کند داشتن تجربه در رابطه با تکنیک های مختلف و مربوط به رشته و زمینه تحصیلی افراد می باشد. در دوره‌ی تحصیلی دانشگاه ها مخصوصا در رشته های زیست شناسی، به دلیل حجیم بودن دروس در دوره کارشناسی، فرصت کافی برای یادگیری تکنیک ها وجود ندارد. در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری نیز به دلیل مشخص بودن موضوع پایان نامه، افراد فقط تکنیک های حول محور همان موضوع رو فراگرفته و فرصت یادگیری سایر تکنیک ها را در کلاس های درس و پایان نامه ندارند.

لذا تقویت و ارتقاء رزومه نمی تواند صرفا با گذراندن دوره تحصیلی در دانشگاه حاصل شود و افراد باید با سخت کوشی و نشان دادن علاقه در دوره های کارآموزی و کارگاه های مختلف که مرتبط با رشته شان است، شرکت کرده و تکنیک های مختلف را فرا بگیرند.

آزمایشگاه ژنیران در رابطه با ارتقاء و تقویت رزومه دانشجویان و متقاضیان رشته های ژنتیک مولکولی، بیوتکنولوژی، سلولی مولکولی، میکروبیولوژی، رشته های پزشکی مولکولی و سایر رشته های مرتبط دوره های کارآموزی تخصصی برگزار کرده و خدماتی از قبیل اجاره فضای آزمایشگاهی ارائه می کند.

دوره‌های کارآموزی آزمایشگاه ژنیران در زمینه های ژنتیک مولکولی، سیتوژنتیک، بیوتکنولوژی، کشت سلول، Immunostaining، میکروبیولوژی و … برگزار می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر از دوره های کارآموزی آزمایشگاه ژنیران کلیک کنید.

روند تقویت رزومه پس از گذراندن تحصیلات دانشگاهی و یا حتی در طی آن می تواند صورت پذیرد و با شرکت در کارآموزی های مختلف و یادگیری تکنیک های یک حوزه تکمیل شود. در ادامه می توان با تعریف یک پروژه کاربردی با توجه به تکنیک های فراگرفته، مقاله ای منتشر کرده و در نشریات معتبر به چلپ رساند و یا برای کنگره های مختلف ارسال نمود.

آزمایشگاه ژنیران در هر دو زمینه یادگیری تکنیک ها و همچنین شروع پروژه های کاربردی مختلف به کمک دانشجویان و علاقه مندان شتافته و در ابتدا قبل شروع از اقدام به هرکاری، به شکل رایگان خدمات مشاوره ارائه می دهد. پس از مشخص شدن علاقه و فیلد کاری افراد، در صورت نیاز پیشنهاداتی در رابطه با شرکت در کارآموزی های مختلف ارائه شده و فرد پس از گذراندن دوره مدرک معتبر به زبان لاتین دریافت می کند. اگر افراد نیاز به داشتن رزومه پژوهشی نیز داشتند می توانند از خدمات مشاوره رایگان آزمایشگاه ژنیران زیر نظر اساتید استفاده کرده و موضوع خود را مشخص نمایند. همچنین آزمایشگاه ژنیران امکانات پژوهشی را در اختیار دانشجویان قرار داده و دانشجویان پس از آموزش می توانند پروژه خود را شروع کنند. همچنین آزمایشگاه ژنیران در رابطه با نگارش مقاله و ارسال آن برای مراجع معتبر دانشجویان را راهنمایی می کنند.

شما می توانید جهت تعیین وقت مشاوره حضوری و غیر حضوری جهت ارتقاء رزومه با ما در تماس باشید. جهت ثبت نام آنلاین مشاوره حضوری و غیر حضوری جهت ارتقاء رزومه کلیک کنید.

جهت مشاهده چکیده پژوهش‌های به پایان رسیده در آزمایشگاه ژنیران کلیک کنید.