دوره مهارت آموزی جنین شناسی و بیولوژی تولید مثل (IVF)

آزمایشگاه ژنیران برگزار کننده دوره کارآموزی جنین شناسی و بیولوژی تولید مثل (IVF)

50 ساعت آموزش در 13 جلسه (یک جلسه آخر امتحان)

کلاس های کارگاه جنین شناسی و بیولوژی تولید مثل (IVF) به صورت نیمه خصوصی (۴ تا ۶ نفره) برگزار میگردد.

با اعطای مدرک از آزمایشگاه ژنیران-انجمن بیوتکنولوژی کشور و ITE لندن

شروع دوره:

هزینه دوره:

 • ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

برای ثبت نام کافیست فقط 20 درصد هزینه کل را بپردازید. 80 درصد باقی مانده را می توانید در اقساط 3 ماهه با چک صیادی پرداخت کنید. اطلاعات بیشتر

مشاوره رایگان
جهت ثبت نام کلیک کنید

سرفصل های دوره مهارت آموزی جنین شناسی و بیولوژی تولید مثل:

 • اصول کار در آزمایشگاه، ایمنی زیستی
 •  روش های کار با تجهیزات تخصصی و استراتژیک آزمایشگاه جنین شناسی
 • لقاح آزمایشگاهی(IVF) و تولید جنین موش در شرایط InVitro
 • بلوغ تخمک موش در شرایط آزمایشگاهی  (IVM)
 • ایجاد حیوانات آزمایشگاهی مدل نابارورجهت استفاده در تحقیقات درمان ناباروری
 • اصول ساخت محیط های کشت اختصاصی تحقیقات جنین شناسی
 • انتقال جنین به رحم اجاره ای در موش کوچک آزمایشگاهی
Upload Image...

درمان ناباروری در جهان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد، چرا که بسیاری از زوج های جوان از ناباروری رنج می برند و به عنوان یک مسئله بهداشتی و اجتماعی در حوزه جنین شناسی و بیولوژی تولید مثل شناخته می شود و درمان ناباروری از اهمیت‌ بسیاری برخوردار می باشد.

اولین و مهمترین اهمیت درمان ناباروری در حوزه جنین شناسی و بیولوژی تولید مثل حس رضایتمندی و تحقق رویاهای خانواده می باشد. برای بسیاری از زوج‌ها، توانایی باروری و داشتن فرزندان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در نتیجه ناتوانی درفرایند طبیعی باروری می‌تواند باعث استرس، اضطراب، افسردگی و احساس ناکامی شود از طرفی درمان ناباروری برای بسیاری از زوج‌ها برای داشتن فرزندان از رویاهای خانوادگی است.

درمان ناباروری این امکان را فراهم می‌کند که زوج‌ها بتوانند به رویاهای خود برسند و فرزندانی را در آغوش بگیرند. علاوه بر این  از نظر آمار جمعیت، ناباروری می‌تواند به چالش جمعیتی تبدیل شود. در جوامعی که میزان تولد پایین است و ناباروری رایج است، جمعیت ممکن است کاهش یابد و این می‌تواند تأثیرات اجتماعی و اقتصادی جدی به همراه داشته باشد.

درمان ناباروری می‌تواند به حفظ تنوع جمعیتی و تعادل دموگرافیک کمک کند. علاوه بر این برای پیشگیری و تشخیص بیماری ‌های مرتبط با ناباروری حوزه جنین شناسی و بیولوژی تولید مثل،  تحقیقات کامل و جامع انجام می شود که می‌تواند به تشخیص زودهنگام کمک کند، که شامل تشخیص بیماری‌های تخمدانی، عوارض سیستمیک و بیماری‌های ژنتیکی است.

با تشخیص زودهنگام بیماری‌ها، اقدامات مناسب برای درمان و پیشگیری از پیشرفت بیماری‌ها می‌تواند صورت گیرد. از طرفی درمان ناباروری باعث توسعه و پیشرفت تکنولوژی در حوزه جنین شناسی و بیولوژی تولید مثل پزشکی شده است. روش‌های مانند IVF، ICSI، انتقال جنین و فناوری‌های مولکولی برای بررسی ژنتیکی جنین‌ها، نتایج قابل قبولی در بهبود میزان  باروری داشته‌اند.

این پیشرفت‌ها امیدوار کننده‌اند و به محقق شدن رویاهای بسیاری از زوج‌ها کمک کرده‌اند. در نهایت مطالعه در حوزه  جنین شناسی و بیولوژی تولید مثل و ناباروری و روش‌های درمان آن، باعث پیشرفت در پژوهش‌های علمی و پزشکی شده است. این پژوهش‌ها می‌توانند به شناخت بهتر از علل ناباروری، توسعه روش‌های درمانی موثرتر و بهبود نتایج درمانی منجر شوند.

علم جنین‌شناسی (Embryology) عبارت است از مطالعه رشد و تکامل جنین در طول دوره بارداری. علم جنین شناسی و بیولوژی تولید مثل با بررسی تشکیل و توسعه اندام‌ها و ساختارهای مختلف جنینی در طول مراحل مختلف بارداری سر و کار دارد.

کاربرد‌های متعددی برای علم جنین‌شناسی وجود دارد. علم جنین‌شناسی و بیولوژی تولید مثل به عنوان یک حوزه پژوهشی مهم در علوم زیستی، به بررسی رشد و توسعه جنینی و تشکیل اندام‌ها می‌پردازد.

این تحقیقات می‌توانند به شناخت بهتر از فرایندهای بیولوژیکی و عوامل مؤثر در تشکیل جنین و نمو آن کمک کنند. علم جنین‌شناسی و بیولوژی تولید مثل در حوزه پزشکی تولیدی، مانند فناوری لقاح آزمایشگاهی (IVF) و انتقال جنین (Embryo Transfer)، کاربردهای مهمی دارد. با استفاده از تکنیک‌های جنین‌شناسی و بیولوژی تولید مثل، امکان تشخیص و جداسازی جنین‌های سالم برای استفاده در فرایندهای لقاح آزمایشگاهی فراهم می‌شود.

علاوه بر این بررسی، جنین‌ها و تشخیص اختلالات ژنتیکی در مراحل ابتدایی بارداری، امکان پیشگیری را فراهم می‌کند.

تکنیک لقاح آزمایشگاهی (IVF) و انتقال جنین (Embryo Transfer) دو روش مهم در حوزه جنین‌شناسی و بیولوژی تولید مثل هستند. این تکنیک‌ها برای بسیاری از زوج‌هایی که به دلایل مختلف نمی‌توانند به طور طبیعی بچه داشته باشند، فرصتی برای بارور شدن و باروری مجدد فراهم می‌کنند.

از جمله دستاوردهای لقاح آزمایشگاهی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • درمان ناباروری: تکنیک IVF و انتقال جنین به عنوان یک راه حل برای درمان ناباروری در زوج‌ها استفاده می‌شود. این روش به زوج‌هایی که با مشکلات مانند اختلالات تخمدانی، تنگی لوله‌های رحمی، کیسه‌های مخاطی، مشکلات اسپرم و سایر مشکلات ناباروری مواجه هستند، کمک می‌کند.
 • افزایش شانس باروری: IVF و انتقال جنین می‌تواند شانس باروری را افزایش دهد. در برخی موارد، زوج‌ها احتمال باروری طبیعی کمتری دارند، اما با استفاده از این تکنیک‌ها، شانس باروری آنها افزایش می‌یابد.
 • امکان تشخیص اختلالات ژنتیکی: با استفاده از تکنیک‌های جنین‌شناسی در IVF، می‌توان پیش از انتقال جنین، جنین‌هایی را که مستعد به اختلالات ژنتیکی هستند، شناسایی کرد. این امکان به زوج‌ها اجازه می‌دهد تا جنین‌های سالم را انتخاب و انتقال دهند و از اختلالات ژنتیکی در نسل آینده جلوگیری کنند.
 • افزایش امکان بارداری در سنین بالا: برای برخی زنان، باروری در سنین بالا می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. IVF و انتقال جنین می‌توانند امکانات بارداری در این سنین را افزایش دهند و فرصتی را برای بارورشدن در این دوره‌های بیشتر از چهار دهه به شما می‌دهند.

از این رو دوره جنین شناسی با هدف افزایش  تحقیقات علمی ومهارت های تخصصی در حوزه  جنین شناسی و بیولوژی تولید مثل با همکاری مجرب ترین اساتید به مدت 50 ساعت برگزار می نماید ودر این دوره پس از آموزش های ارائه شده فرصت تمرین و تکرار تکنیک های مورد نظر در حضور مربیان برای کاراموزان فراهم خواهد آمد تا علاوه بر تکمیل آموزش ها، اعتماد به نفس و مهارت لازم برای کسب جایگاه شغلی و یا ورود به تحصیلات تکمیلی مرتبط برای کارآموزان ایجاد گردد.