شروع مجدد دوره: 12 آبان | 9 آذر

تعداد جلسات: 13 جلسه | مدت زمان آموزشی: 40 ساعت | هزینه دوره 1/8 میلیون تومان

دوره کارآموزی کشت سلول در آزمایشگاه کشت سلولی ژنیران

🔴👆😉برای کسب اطلاعات بیشتر از دوره های کارآموزی کشت سلولی، ویدیو بالا را مشاهده فرمایید👆😉🔴

تکنیک کشت سلولی یکی از تکنیک های اولیه و مورد نیاز برای دانشجویان زیست شناسی و پزشکی می باشد. این تکنیک در عین سادگی پیچ و خم های زیادی داشته و اگرچه هر فردی در مدت کوتاه می تواند از نظر تئوری مسائل مربوط به کشت سلول را بیاموزد ولی یادگیری عملی آن نیاز به تکرار زیاد و آموزش زیرنظر استاد مجرب دارد. زمانی که تکنیک کشت سلولی توسط دانشمندان کشف شد، توانست راه جدید را جهت انجام آزمایش های اولیه بر روی سلول و سپس انجام آن بر روی موجود زنده کامل نشان دهد. لذا کشت سلول به تنهایی توانسته از کشته شدن میلیون ها حیوانات آزمایشگاهی جلوگیری کند و با ارائه نتایج خود در شناخت بهتر سلول ها و کشف دارو های جدید نقش بسیار مهمی داشته است. امروزه تکنیک کشت سلول به خوبی توسعه یافته و در زمینه انتقال ژن های جدید به میزبان های یوکاریوتی و تغییر ژنوم آن ها پیشرفت زیادی کرده است.

آزمایشگاه ژنیران با برگزاری دوره کارآموزی کشت سلول دانشجویان و علاقه مندان را قادر به بررسی و پژوهش در زمینه های مختلف کشت سلول می کند. دوره کارآموزی کشت سلول شامل ۱۳ جلسه تئوری و عملی می باشد که به مدت ۳ هفته طول کشیده و طی این دوره متقاضیان تسلط کامل به سرفصل های ذکر شده این دوره خواهند داشت. در ابتدای دوره کارآموزی کشت سلول، ابتدا کارآموزان پس از آشنایی با GLP (اصول بهینه آزمایشگاهی) مربوطه، با فضای آزمایشگاه کشت سلول ژنیران آشنا شده و وارد فاز عملی دوره می شوند. قبل از انجام هر یک از تکنیک های مربوطه، آموزش های تئوری لازم توسط اساتید مجرب آزمایشگاه ژنیران داده شده و سپس دانشجویان تکنیک را ابتدا به همراه استاد و سپس زیر نظر استاد مربوطه خودشان انجام می دهند. فضایی که دوره های کارآموزی آزمایشگاه ژنیران بوجود آورده به افراد کمک می کند تا خود به تنهایی به شکل کامل با تکنیک های مربوطه آشنا شده و بتوانند به خوبی آن ها را انجام دهند.

کشت سلول

 

سرفصل های کارآموزی کشت سلول های جانوری

اهداف:

– آشنایی با اصول اولیه کشت سلولی و ایجاد توانایی کار با سلول و کشت آن به صورت عملی
– آشنایی با سنجش میزان اثر سمیت مواد و بررسی تکثیر و قدرت حیات سلولی به روش MTT یا MTT assay

سرفصل ها:

– آشنایی با اصول GLP، استریلزاسیون و تجهیزات اتاق کشت سلول

– بازدید از آزمایشگاه کشت سلول و مشاهده سلول ها در ظروف کشت

– آشنایی با انواع محیط های کشت، سرم ها، supplements و آنتی بیوتیک ها

– شمارش سلول و بررسی Viability

– دفریز، پاساژ و فریز کردن سلول ها

– آشنایی با روش های سنجش میزان اثر سمیت مواد و بررسی تکثیر سلولی

– روش انجام آزمایش MTT و آنالیز داده ها

– رنگ آمیزی Acridine orange/Propidium iodide برای بررسی آپوپتوز و نکروز

– کشت اولیه گلبول های سفید PBMC با استفاده از فایکول

متقاضیان این دوره پس از گذراندن کارآموزی کشت سلول مدرک معتبر دریافت کرده که این مدرک می تواند به عنوان رزومه آن ها محسوب شود. این مدرک اعتبار کافی جهت ارائه به دانشگاه های مختلف جهت اخذ بورسیه تحصیلی داشته و افراد می توانند با گذراندن دوره کشت سلول، هم از نظر رزومه و هم از نظر عملی، مصاحبه های مورد نظر را با موفقیت پشت سر بگذارند. همچنین با تکنیک ورزی در دوره کارآموزی کشت سلول، قبولی در مقطع دکتری و عبور از مرحله سخت مصاحبه بسیار مرتفع خواهد گشت.

برای مشاهده بخش مرتبط روی لینک های زیر کلیک کنید:

آزمایشگاه کشت سلول ژنیران

خدمات کشت سلولی ژنیران

لیست امکانات و تجهیزات آزمایشگاه ژنیران

کارگاه های ژنیران