خدمات ایمونولوژی در آزمایشگاه ژنیران :خدمات ایمونولوژی

استخراج پروتئین از میکروارگانیسم ها، خون، رده های سلولی، بافت تازه، بافت پارافینه

استخراج پروتئین اولین قدم برای بسیاری از تکنیک های ایمونواسی و  بیوشیمیایی مانند تست الایزا، تصفیه پروتئین، وسترن بلاتینگ و طیف سنجی جرمی است. بسته به نوع نمونه روش و مواد و وسایل مورد نیاز برای استخراج متفاوت است.

BCA test و تعیین غلظت پروتئین-min

تعیین غلظت پروتئین

برای انجام بسیاری از تست ها لازم است که میزان مشخصی از پروتیین را برداریم  بنابراین اولین مرحله، تعیین غلظت پروتئین می باشد. تکنیک های مختلفی برای سنجش پروتیین وجود دارد در آزمایشگاه ژنیران این کار به روش BCA انجام می شود که حساسیت بالایی دارد.

انواع تست های الایزا

روش سنجش ایمنی متصل به آنزیم Enzyme-linked immunosorbent assay  (ELISA)

پر کاربرد ترین تکنیک ایمونواسی است و همانطور که از نام آن مشخص است آنتی بادی شناساگر به آنزیم متصل شده است. از این تکنیک  به طور گسترده در آزمایشگاه های تحقیقاتی و تشخیص طبی برای اندازه گیری طیف وسیعی از پروتئین های محلول استفاده می شود.

الایزا
اس دی اس پیج

SDS-PAGE

جدایی ماکرومولکول ها در یک میدان الکتریکی را الکتروفورز می نامند. در این روش برای جداسازی پروتئین ها توسط الکتروفورز ، از ژل پلی آکریل آمید ناپیوسته و سدیم دودسیل سولفات استفاده می شود که به اختصار به این روش SDS-PAGE گفته می شود. در این روش پروتئین ها بر اساس اندازه جدا می شوند.

Western blot

به منظور شناسایی یک پروتئین خاص از میان مخلوطی از پروتئین ها به کار می رود. برای این کار به دنبال جداسازی پروتئین ها با SDS-PAGE مرحله Blotting انجام می شود که با استفاده از آنتی بادی اختصاصی صورت می گیرد. از این روش به عنوان روش مرجع برای تایید ابتلا به HIV استفاده می شود. در آزمایشگاه های تحقیقاتی نیز استفاده گسترده ای دارد.

Western blot
آنالیز کمی نتایج Western blot

آنالیز کمی نتایج Western blot

نتایج تست Western blot را می توان با نرم افزار ImageJ به صورت کمی محاسبه کرد. این نرم افزار بسیاری از مشکلات پردازش و تجزیه و تحلیل تصویر ، از تصویربرداری سه بعدی سلول زنده تا پردازش تصویر رادیولوژیکی را امکان پذیر می کند.

پردازش بافت و قالب گیری و تهیه لام

نمونه های بافتی که برای کار ایمونوهیستوشیمی در فرمالین به آزمایشگاه ارسال می شوند باید قبل از انجام تست پردازش شوند و سپس در قالب های پارافینی به صورت بلوک در می آیند. برای مطالعه ساختار بافت از بلوک های پارافینی برش های نازکی روی لام تهیه می شود.

پردازش-بافت-و-قالب-گیری-و-تهیه-لام-1.jpg
Ihc (1)

ایمونوهیستوشیمی (IHC)

ایمونوهیستوشیمی استفاده از آنتی بادی برای تشخیص آنتی ژن های خاص در بخش های مختلف بافت می باشد. از این تکنیک به طور گسترده برای تشخیص سرطان استفاده می شود. نقش مهمی در آسیب شناسی ، به ویژه در زیرشاخه های آنکولوژی، عصبی و خون دارد.

ایمونوفلورسنت(IF) و خدمات میکروسکوپ فلورسنت

در تکنیک های ایمونوفلورسنت از یک آنتی بادی متصل به رنگ فلورسنت برای شناسایی آنتی ژنی خاص روی بافت و یا سلول ، استفاده می شود. بررسی اتصال آنتی بادی به آنتی ژن با میکروسکوپ فلورسنت امکان پذیر است.

ایمونوفلورسنت(IF) و خدمات میکروسکوپ فلورسنت

10 دیدگاه برای “خدمات ایمونولوژی

 1. کاربر ژنیران گفته:

  با سلام
  آیا کیت القاء EAE , ویا موش موش C57 مبتلا به EAE موجود دارید؟ و در صورت وجود قیمت هرکدام چند است؟

 2. کاربر ژنیران گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  هزینه انجام تست ایمونو هیستو شیمی برای 12 نمونه توموری و همچنین تست الایزا VEGF چقدر می شود
  سپاس از شما

  • Admin گفته:

   سلام
   دوست عزیز شما نیاز به مشاوره تخصصی و رایگان دارید لطفا با آزمایشگاه تماس بگیرید تا همکاران ما بهتر شما را راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *