پایان نامه زیست شناسی

پایان نامه زیست شناسی

همکاری در پیشبرد پایان نامه های دانشجویان رشته های مختلف زیست شناسی و مرتبط در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری

پایان نامه

پایان نامه در کارشناسی ارشد و تز در دکتری، یکی از دروس تعریف شده برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی می باشد که دانشجویان با گذراندن آن از نظر تکنیکی در رشته خود می توانند تخصص پیدا کنند. پایان نامه های تعریف شده در رشته های زیست شناسی و بیوتکنولوژی، نسبت به رشته های دیگر کمی متفاوت می باشد؛ چرا که پایان نامه های زیست شناسی عموماً شامل انجام یک پژوهش به شکل عملی و تجربی می باشد. همچنین امروزه رشته های مرتبط با زیست شناسی، مانند رشته های مختلف تربیت بدنی، روانشناسی، مهندسی پزشکی، بیومکانیک و … به پژوهش های بین رشته‌ای و نگارش پایان نامه در زمینه های زیست شناسی می پردازند.

فضایی که در دانشگاه ها برای انجام پایان نامه توسط دانشجویان تعریف می گردد، گاهاً به دلیل کمبود امکانات، خرابی دستگاه ها، عدم وجود کارشناس و … موجب می گردد تا دانشجویان به مشکلات فراوانی بر بخورند. همچنین یکی از نکات قابل تأمل برای دانشجویان زیست شناسی و بیوتکنولوژی که در حال گذراندن واحد پایان نامه هستند، زمان می باشد؛ چرا که به دلیل عملی بودن پروژه، دانشجویان باید بتوانند در زمان بسیار کم هم به یادگیری تکنیک ها و هم به انجام آن ها پرداخته و داده هایی که قابل دفاع باشد به دست آورند.

پایان نامه زیست شناسی

پایان نامه زیست شناسی

 • مشاوره رایگان برای انتخاب موضوع پایان نامه
 • تخصیص استاد راهنما و مشاور در صورت نیاز
 • آموزش متناسب با عنوان پایان نامه در دوره های کارآموزی
 • اجاره فضای آزمایشگاهی برای انجام پایان نامه توسط خود دانشجو
 • حضور مداوم کارشناس آزمایشگاه برای راهنمایی دانشجو

 

مشاوره رایگان برای انتخاب موضوع پایان نامه

انتخاب موضوع پایان نامه یکی از چالش برانگیزترین بخش های آن می باشد. چرا که موضوع پژوهش پس از انتخاب عنوان، نگارش پروپوزال و دفاع از آن، غیر قابل تغییر می باشد. لذا در انتخاب موضوع باید دقت کافی به کار گرفت تا هم زمینه کاری مورد علاقه فرد باشد و همچنین امکان انجام آن بسته به امکانات موجود وجود داشته باشد.

از طرفی باید عنوان پایان نامه های زیست شناسی به شکلی باشد که متناسب با مقطع، فرد طی انجام آن تکنیک های مناسبی را فرا گیرد. نکته بسیار مهم در انتخاب موضوع پایان نامه های زیست شناسی، شراکت خود دانشجو در این امر می باشد؛ به طوری که فرد قبل از مراجعه به ژنیران برای گرفتن مشاوره، باید زمینه کاری مورد علاقه خود را مشخص نماید، سپس با همکاری دانشجو و مشاوران ژنیران، امکان سنجی صورت پذیرفته و موضوع مشخص شود.

پایان نامه زیست شناسی

پایان نامه زیست شناسی

تخصیص استاد راهنما و مشاور در صورت نیاز

همکاری با استاد راهنمای مجرب و پایه کار اهمیت بسیار بالایی در انجام پایان نامه های زیست شناسی و زیست فناوری دارد. چرا که پس از انتخاب موضوع باید تکنیک های متناسبی برای بررسی آن در نظر گرفته شود تا در آینده از بوجود آمدن مشکلاتی از قبیل هزینه بالا، عدم وجود امکانات در کشور و … جلوگیری شود.

انتخاب تکنیک های با مشاوره استاد راهنما و مشاور انجام می پذیرد. آزمایشگاه ژنیران به دلیل ارتباطات گسترده‌ای که با دانشگاه ها و اعضای هیئت علمی مختلف در کشور دارد، در صورتی که دانشجو استاد راهنما یا مشاور نداشته باشد، می تواند با رایزنی های مختلف اساتیدی را به عنوان پیشنهاد ارائه دهد.

آموزش متناسب با عنوان پایان نامه در دوره های کارآموزی

یکی از مسائلی که باعث فوت وقت دانشجویان در انجام پروژه و پایان نامه می گردد، عدم تسلط آن ها و صرف زمان زیاد برای یادگیری می باشد. آزمایشگاه ژنیران دروه های کارآموزی تخصصی مختلفی را برای تکنیک ورزی و مهارت آموزی دانشجویان تعریف کرده است. عموماً تکنیک هایی که در پایان نامه بیوتکنولوژی به کار گرفته می شود تخصصی بوده و نیاز به آموزش های ویژه دارد. افرادی که برای به انجام رساندن پروژه خود به آزمایشگاه ژنیران مراجعه می کنند، می توانند با انتخاب یکی از دوره های مهارت ورزی تعریف شده ژنیران تکنیک های مورد نیاز خود را به شکل عملی فراگیرند. در صورتی که فرد فقط نیاز به یادگیری چند تکنیک مشخص داشته باشد و نخواهد تمام دوره ها را شرکت کند، ژنیران برای آن ها دوره کارآموزی اختصاصی تعریف می کند. دوره های کارآموزی ژنیران عبارت اند از: ژنتیک مولکولی، مهندسی ژنتیک و کلونینگ، ایمونولوژی و ایمونواسی، میکروبیولوژی، کشت سلول و بافت، سیتوژنتیک و کاریوتایپ، کار با حیوانات آزمایشگاهی و بیوانفورماتیک.

پایان نامه های حوزه زیست فناوری به عنوان یک موضوع پژوهشی که در نهایت بایستی در حضور جمعی از اساتید ارائه شده و از نظر علمی یک مطلب جدیدی را بازگشاید، شناخته می شود. همیشه در ارائه موضوعات مختلف جذب بصری شنوندگان حائز اهمیت می باشد. از طرفی ارائه مطالب زیست شناسی و مخصوصا بیوتکنولوژی، همراه با تصاویر گویای متن موجب تفهیم بیشتر موضوع مورد بحث می گردد. ژنیران در این زمینه برای تکنیک ورزی دانشجویان دوره‌ای تحت عنوان دیجیتال بیوآرت تعریف کرده تا دانشجویان بتوانند در ارائه پایان نامه خود و یا هر موضوع دیگری، خودشان تصاویر مناسب طراحی کنند.

پایان نامه زیست شناسی

برای کسب اطلاعات بیشتر از دوره های کارآموزی و کارگاه ها کلیک کنید.

اجاره فضای آزمایشگاهی برای انجام پایان نامه توسط خود دانشجو

ژنیران به عنوان یک آزمایشگاه خصوصی مجهز در زمینه های مختلف مانند ژنتیک مولکولی، کشت سلول، مهندسی ژنتیک و کلونینگ، حیوانات آزمایشگاهی، بافت شناسی، میکروبیولوژی و بیوانفورماتیک، فضای مناسبی را برای دانشجویان و پژوهشگران فراهم آورده تا بتوانند به راحتی پژوهش مربوط به پایان نامه خود را پیش ببرند. همانطور که گفته شد دانشجویان و پژوهشگران می توانند با مراجعه به آزمایشگاه ژنیران موضوع پایان نامه خود را مطرح کرده و پس از امکان سنجی از نظر هزینه و امکان انجام کار، شروع به کار کنند.

در صورت نیاز ابتدا آموزش های لازم برای حضور در آزمایشگاه به دانشجو ارائه شده و سپس تکنیک های مورد نیاز پروژه یا پایان نامه به صورت عملی آموزش داده می شود. در نهایت پس از اینکه فرد آمادگی های لازم را کسب کرد می تواند با نظارت کارشناسان مجرب آزمایشگاه کار خود را شروع کند. به دلیل حساسیت بالا در زمینه انجام پایان نامه توسط خود دانشجو، برای ارائه گزارش یادگیری و کار دانشجو در آزمایشگاه، ژنیران با استاد راهنمای مربوطه در تماس خواهد بود. همچنین در پایان کار یک جلسه پیش دفاع توسط آزمایشگاه در نظر گرفته می شود و طی این جلسه، دانشجو از یافته های خود دفاع کرده و توسط مشاوران و کارشناسان ارشد آزمایشگاه برای داشتن دفاعی بهتر راهنمایی می گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر از تجهیزات آزمایشگاه ژنیران کلیک کنید.

پایان نامه زیست شناسی

حضور مداوم کارشناس آزمایشگاه برای راهنمایی دانشجو

اگرچه کار آزمایشگاهی در زمینه های زیست فناوری و بیوتکنولوژی، پس از یادگیری تکنیک ها آسان به نظر می آید، اما برای انجام موفق یک تست و تکنیک، فاکتور تجربه حرف اول را میزند. هزاران فوت کوزه گری در هر تکنیک نهفته است که ممکن است طی انجام چندین باره آن توسط فرد کسب شود. کارشناسان آزمایشگاه ژنیران جزء فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه های مطرح کشور و خارج از کشور می باشند که تجربه زیادی در بخش های مربوطه خود دارند.

برای جلوگیری از صرف هزینه بالا توسط دانشجویان که ممکن است در طی آزمایشات خود شکست خورده و این هزینه ها را متحمل شوند، آزمایشگاه ژنیران برای پروژه های افراد کارشناسان و سوپروایزر های هر بخش را مسئول می کند تا نظارت کامل بر پروژه فرد داشته و با در اختیار قرار دادن تجارب خود در اختیار افراد، در کمترین زمان و هزینه ممکن پروژه خود را به انجام رسانده و در عین حال تمامی زیر و بم تکنیک های مورد استفاده را فراگیرند.

4 دیدگاه برای “پایان نامه زیست شناسی

 1. کاربر ژنیران گفته:

  آیا پایان نامه درخصوص پروتئین زیست فعال انجام می دهید

  • Admin گفته:

   سلام در خصوص پابان نامه میتونیم بهتون مشاوره بدیم لطفا با آزمایشگاه تماس بگیرید.

  • Admin گفته:

   سلام دوست عزیز بله لطفا جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با ژنیران تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *