تشخیص و جدا سازی باکتری های گروه انتروباکتریاسه

تشخیص و جدا سازی باکتری های گروه انتروباکتریاسه

انتروباکتریاسه، گروهی بزرگ و ناهمگون از باسیل های گرم منفی است که جایگاه طبیعی آن ها دستگاه گوارشی انسان ها و حیوانات می باشد. این خانواده شامل چندین جنس می باشد. برخی از این ارگانیسم ها نظیر اشریشیا کلی قسمتی از فلور طبیعی بوده و به طور تصادفی موجب بیماری می شوند در حالی که برخی نظیر سالمونلا و شیگلا همواره به صورت بیماری زا برای انسان محسوب می شوند. این باکتری ها به صورت بی هوازی اختیاری یا هوازی بوده، انواع مختلفی از کربوهیدرات ها را تخمیر کرده، دارای ساختار آنتی ژنی پیچیده ای می باشند و انواع مختلفی از توکسین ها و سایر فاکتور های ویرولانس را تولید می کنند. انتروباکتریاسه باسیل های گرم منفی روده‌ای به نام باکتری های کلی فرم نیز نامیده می شوند. انتروباکتریاسه، شایع ترین گروه باسیل های گرم منفی هستند که در محیط های کشت آزمایشگاهی رشد کرده و به همراه استافیلوکوک و استرپتوکوک ها از شایع ترین عوامل ایجاد بیماری محسوب می شوند. تاکسونومی انتروباکتریاسه ها پیچیده بوده و از زمان پیشرفت روش های ارزیابی میزان ارتباط تکاملی نظیر هیبریداسیون و سکانس نمودن اسیدنوکلئیک، به سرعت تغییر کرده است.

خانواده انتروباکتریاسه دارای خصوصیات زیر می باشد:

باسیل های گرم منفی، متحرک به وسیله فلاژل پری تریش یا غیر متحرک، رشد در پپتون یا محیط های عصاره گوشت بدون افزودن کلرید سدیم یا بقیه غنی کننده ها، رشد خوب در آگار مکانکی، رشد به صورت هوازی و بی هوازی، تخمیر گلوکز ترجیحا به جای اکسیداسیون، غالباً در اثر تخمیر گاز تولید می کننده، کاتالاز مثبت بوده، اکسیداز منفی، احیا نیترات را به نیتریت انجام داده و میزان G+C انها 59-39 درصد است. انتروباکتریاسه ها به صورت باسیل های گرم منفی کوتاه هستند. مورفولوژی کامل این ارگانیسم ها را می توان با کشت و رشد آن ها در محیط های جامد مشاهده کرد، اما مورفولوژی آنها در نمونه های بالینی بسیار متغییر است.

خصوصیات رشد:

برای افتراق بیوشیمیایی از الگوی تخمیر کربوهیدراتی، فعالیت دکربوکسیلازهای اسید آمینه وسایر آنزیم ها، استفاده می کنند. برخی از تست ها نظیر تولید اندول از تریپتوفان، به طور معمول برای شناسایی سریع استفاده می شود. اما تست هایی نظیر واکنش VP که بر مبنای تولید استیل متیل کرونیل از دکستروز است، کمتر استفاده می شود. کشت در محیط های افتراقی که حاوی رنگ های اختصاصی و قند هاست، میتواند ارگانیسم های تخمیر کننده لاکتوز را از ارگانیسم های غیر تخمیر کننده افتراق داده و در تشخیص احتمالی باکتری های روده ای مفید واقع شود. امروزه محیط های بسیار پیچیده و زیادی برای شناسایی باکتری های روده ای توصیه شده است. که از جمله آن ها میتوان به محیط های TSI،سیمون سیترات، اوره آز، SIMو EMB اشاره نمود. جهت شناسایی این گروه از میکروارگانیسم ها و همچنین جداسازی سویه مورد نظر آموزش استفاده و تفسیر محیط های کشت یاد شده امری ضروری می باشد.

از این مطلب چقدر راضی بودید؟

روی ستاره کلیک کنید تا نظرتون ثبت بشه

3.5 / 5. تعداد رای دهندگان: 10

تا حالا امتیازی برای این مطلب ثبت نشده؛ با ثبت نظرتون مارو خوشحال می‌کنید

4 دیدگاه برای “تشخیص و جدا سازی باکتری های گروه انتروباکتریاسه

  1. سیاوش گفته:

    در مورد خانواده انتروباکتریاسه غیر از مطالب مطرح شد در باب خصوصیات آیا خصوصیات دیگری هم دارند که مطرح نشده؟

    • Admin گفته:

      سلام جزوات هستند که اساتید از روی منابع معتبر و مقالات تهیه کردن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *