خدمات ماسراسیون یا خیساندن

آزمایشگاه ژنیران با هدف خدمت به محققین، دانشجویان و هم چنین مراکز علمیپژوهشی سیستم استخراج و عصاره گیری از گیاهان دارویی را راه اندازی کرده است که از جمله این روش ها ماسراسیون می باشد. ماسراسیون یک تکنیک محبوب و ارزان برای تهیه عصاره و استخراج اسانس و ترکیبات فعال از مواد گیاهی است.

 

 

  • زمان تحویل:

 زمان مورد نیاز برای فرایند عصاره گیری به روش ماسراسیون از چند روز تا دو الی سه هفته متغیر می باشد، سپس عصاره آماده تحویل می باشد.

  • نحوه محاسبه قیمت:

برای اطلاع از نحوه محاسبه قیمت با آزمایشگاه تماس بگیرید.

  • نحوه تحویل پروژه:

عصاره حاصل شده که به صورت مایع می باشد از تفاله و باقی مانده گیاهی جدا شده و سپس حلال پرانی می شود، عصاره در ویال یا فالکون تحویل می گردد.

 

در رابطه با روش ماسراسیون یا خیساندن بیشتر بدانیم:

یکی از روش های استخراج ترکیبات موثره گیاهی ماسراسیون یا خیساندن است. که ما در این روش برای استخراج از یک حلال باید استفاده کنیم بنابراین ماسراسیون را می توان جز یکی از روش های استخراج با حلال در نظر گرفت.

خدمات ماسراسیون

این روش استخراج یکی از ساده ترین روش ها می باشد. و برای استخراج ترکیباتی استفاده می شود که در برابر گرما مقاوم نیستند.

ماسراسیون برای استخراج ترکیبات فنولی بسیار مناسب است.

قبل از انجام ماسراسیون گیاه باید به خوبی شسته شد و عاری از هرگونه آلودگی  و مواد خارجی و هرگونه ماده ای که قابل انحلال در حلال نیست باشد.

برای افزایش سطح تماس گیاه و حلال گیاه باید در اندازه های کوچک خورد شود.

اگر اندازه قطعات زیادی بزرگ باشد حلال قادر به نفوذ در فضای درونی سلول ها نخواهد بود.

هم چنین گیاه نباید خیلی پودر شود چرا که این عمل باعث از دست رفتن ترکیبات موثر فرار گیاه مثل روغن های ضروری می گردد و هم چنین باعث فیلتراسیون سخت گیاه هنگام جداسازی ماده گیاهی از مایع پس از تکمیل ماسراسیون می گردد.

در روش ماسراسیون حلال باید بر  اساس ترکیبات شیمیایی موثره موجود در گیاه مورد نظر انتخاب شود. الکل یکی از حلال هایی است که در ماسراسیون بسیار مورد استفاده قرار می گیرد چراکه قادر است بسیاری از ترکیبات موثره گیاه، مثل مولکول های هیدروفیل  یا قابل انحلال د رآب و لیپوفیل  یا قابلا انحلال در چربی یا حتی مولکول های قابل انحلال در حلال های آلی مورد نظر را استخراج کند.

هم چنین به این نکته توجه کنید که ماسراسیون باید دریک ظرف در بسته انجام شود.

انواع عصاره گیاهی که با روش ماسراسیون به دست می آیند:

1-اینفیوژن یا دم کردن: امروزه این روش استفاده چندانی در استخراج مواد موثره گیاهان دارویی ندارد. د راین روش ازآب به عنوان حلال استفاده کرده  و در نهایت محلول رقیق از گیاه و آب به دست می آید.  هنگامی که از آب استفاده شود به عصاره جوشانده گفته می شود.

انجام ماسراسیون یا خیساندن

از معایب  این روش می توان به هجوم باکتری و قارچ ها اشاره کرد که باعث از بین رفتن ترکیبات موثر گیاه می شود.

هرچقدر مدت زمان دم کردن بیشتر باشد محلول غلیظ تری به دست خواهد آمد.

2-تنتور که از ماسراسیون گیاه در مخلوطی از آب و الکل حاصل می شود. ، هنگامی که از الکل استفاده شود به عصاره حاصل شده تنتور گویند.

3-عصاره گلیکولیکی که پس از ماسراسیون گیاه در پروپیلن گلیکول حاصل می آید. از این حلال فقط در حجم های بالا می توان استفاده کرد.

انواع روش های ماسراسیون:

  •  گرم
  •  سرد
  • خورشیدی و قمری

ماسراسیون گرم با سه روش انجام می شود، در اولین روش گیاه را در یک ظرف قرار داده و سپس روی آن آب جوش ریخته و به مدت ده تا بیست دقیقه درب ظرف را می بنندند.

در روش دوم در ظرفی که گیاه را قرار دادند آب سرد ریخته و سپس آرام آرام حرارت داده تا آب به جوش آید.

روش سوم برای خیساندن قوی تر گیاه است که گیاه را مثل مرحله اول و دوم در ظرف قرار داده و به مدت یک شب با دمای ملایم روی حرارت قرار می دهند.

این روش ها بیشتر مصارف خانگی داشته و برای تهیه دمنوش ها بیشتر استفاده می شود

خیساندن خورشیدی

گیاه را در یک کیسه ململ یا کاغذی  گذاشته و سپس گیاه را در یک ظرف شیشه ای در حلال غوطه ور می سازند.

و برای چندین ساعت یا حتی چندین روز در برابرآفتاب قرار داده این روش ماسراسیون بسیار ملایم و اثر بخشی زیادی دارد.

ماسراسیون قمری

در این روش گیاه را ابتدا در یک ظرف سرباز حاوی آب یا حلال موردنظر قرار داده و سپس ه مدت یک شب در مقابل نور ماه ظرف حاوی گیاه و حلال را قرار می دهیم.

سپس تفاله را از صافی عبور داده و مجداد عصاره در یک ظرف در بسته نگهداری می کنیم.