آسپرین: دوست یا دشمن دورهی بعد از سرطان؟

آسپرین

بسیاری از مطالعات پیشنهاد می کنند که میزان ابتلا به سرطان پستان در زنانی که آسپرین مصرف می کنند، بسیار کاهش می یابد. اما آیا این داروی ضد التهاب تاثیری بر روی سلامتی در دوره ی بعد از درمان سرطان دارد؟

آسپرین یک داروی متداول ضد التهاب (NSAID) است که هر فردی ممکن است در کابینت خانه خود آن را داشته باشد. به صورت معمول، افراد از این دارو برای درمان سردرد، سرماخوردگی و علائم عفونتی استفاده می کنند. همچنین تحقیقات دیگر نشان داده تاثیرات مفیدی مانند کاهش غلظت خون و کاهش ابتلا به حمله قلبی در پی استفاده از این دارو قابل مشاهده است.

بررسی های گذشته که در Medical News Today به اشتراک گذاشته شده بوده، نشان داده استفاده از آسپرین می تواند احتمال ابتلا به سرطان پستان را تا 20 درصد کاهش دهد و می تواند به صورت کلی در درمان آن نیز نقش داشته باشد. اما مطالعات جدید انجام شده در The university of north Carolina نشان داده نتایج بدست آمده در مورد ارتباط بین سرطان و آسپیرین می تواند مورد مطالعه دوباره قرار گیرد. در مقاله چاپ شده این دانشگاه در مجله The journal cancer  آمده که مصرف آسپیرین سبب افزایش مرگ و میر پس از سرطان پستان می شود.

منبع

ترجمه شده توسط ژنیران