نارسایی قلبی: واکسن سرماخوردگی می تواند زندگی را نجات دهد؟

 

نارسایی قلبی

 

افراد با نارسایی قلبی، نسبت به سرماخوردگی حساس تر هستند، هر چند مطالعات جدید نشان داده واکسن آنفولانزا می تواند تاثیر چشم گیری در طول عمر داشته باشد.
اکثر پزشکان و محققان معتقد هستند که واکسن سرماخوردگی راه موثری برای محافظت در برابر آنفولانزا و سرماخوردگی می باشد.

واکسن آنفولانزا که به طور معمول به صورت تزریق استفاده می گردد، مقداری ویروس غیر فعال را به همراه دارد. این مقدار از ویروس نمی تواند برای بدن مضر باشد ولی می تواند باعث تولید آنتی بادی بر علیه ویروس شود. این بدین معنی است که وقتی ویروسی دفعه بعد وارد بدن شود، بدن می تواند پاسخ سریعتری به آن بدهد.

The Centers of Disease Control and Prevention توصیه کرده که تمامی افراد بالای ۶ ماه از واکسن سرماخوردگی استفاده کنند. با این حال افراد خاصی، بیشتر در معرض علائم سرماخوردگی یا حتی مرگ هستند. این افراد شامل ۶۵ سال به بالا می باشند. همچنین زنان حامله و یا افرادی که تحت مراقبت های پزشکی مانند بیماری های قلبی هستند.

مطالعات جدید نشان داده که واکسن سرماخوردگی چه مقدار بر میزان بقاء افرادی با نارسایی قلبی تاثیر گذار است . این گروه از افراد غالبا سالمند بوده و ممکن است مشکلات دیگری از نظر سلامتی نیز داشته باشند. برای این گروه مبتلا شدن به سرماخوردگی یا آنفولانزا می تواند بسیار مضر باشد.

منبع

ترجمه شده توسط ژنیران