سنسور های بسیار کوچکی که سرطان را زودتر تشخیص می دهند!!

 

سنسور های بسیار کوچکی که سرطان را زودتر تشخیص می دهند!!

 

مطالعات جدید خبر از استفاده از نانوسنسورهایی داده است که می توانند ارتباطات پروتئین-پروتئین را تشخیص دهند که احتمالا سیگنالی از حضور سلول های سرطانی می باشد. این یافته به صورت اختصاصی برای تشخیص زود هنگام سرطان خون مورد استفاده قرار گرفته است.

سرطان یکی از عوامل مرگ پیشرو در ایالات متحده و سطح جهان می باشد. بر اساس آمار national cancer institute، بیش از 8 میلیون مرگ مرتبط با سرطان در سال 2012  رخ داده و در سال 2018 بیش از 600 هزار نفر در ایالات متحده در اثر سرطان جان خود را از دست دادند.

تشخیص زود هنگام سرطان بسیار حائز اهمیت بوده و محققان سعی در پیدا کردن راه های جدید و کارآمدتر برای آن دارند. اکنون تحقیقات جدید در مورد استفاده از نانوسنسور هایی خبر داده که کوچکترین تغییر مولکولی در سرطان شدن سلول های نرمال را نشان میدهد.

Dr.liviu movileanu و تیم او در Syracuse university شهر نیویورک این مقاله را به طورکامل در journal nature biotechnology به چاپ رساندند. همانطور که Dr.movileanu توضیح داده، این نانوسنسور ها می توانند به صورت اختصاصی برای تشخیص سرطان خون مفید باشند و ممکن است بتوانند سرطانی شدن سلول ها را از مغز استخوان نشان دهند. در ایالات متحده، در سال 2018 تقریبا 21 هزار نفر مبتلا به به سرطان خون مشاهده شدند که از بین آن ها بیش از 4500 نفر جان خود را از دست دادند.

منبع

ترجمه شده توسط ژنیران


نظرات شما

avatar

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  عضویت  
مطلع کردن