ویتامین C و فواید آن در زنان باردار و سیگاری

فواید ویتامین C در بارداری

 

فواید ویتامین C در بارداری

 

ویتامین C ممکن است موجب کاهش آسیب های ریوی در نوزادان متولد شده از مادران سیگاری شود. این یافته در مجله آمریکایی Respiratory and Critical Care Medicine به چاپ رسیده است.

Dr.McEvoy و همکار او در گزارشی بیان کردند، در مادرانی که در سه ماه اول حاملگی بوده و به میزان ۵۰۰mg از ویتامین c را علاوه بر ویتامین های پیش از تولد دریافت می کنند به طور مشخصی عملکرد ریوی بهتری را نشان داده اند (FEFs).

FEFs در حقیقت نشان می دهد که هوا با چه سرعتی می تواند از ریه ها خارج شود. همچنین با تشخیص آن می توان از بسته یا باز بودن راه های هوا اطمینان حاصل کرد که یکی از متداول ترین تست های سلامت ریه می باشد.

در این مطالعه ۲۵۱ خانم باردار سیگاری مورد بررسی قرار گرفته اند. با انتخاب تصادفی، ۱۲۵ خانم به شکل کامل ویتامین C دریافت کردند و ۱۲۶ خانم باقی مانده قرص هایی با نام ویتامین C دریافت کردند که هیچ اثری از ویتامین C در آن ها نبوده است. لازم به ذکر است که این ۲۵۱ نفر نمی دانستند کدام ویتامین C را دریافت کرده یا نکرده اند…

سیگار کشیدن در این مطالعه شامل یک یا چند نخ سیگار در هفته آخر می باشد. مقاله مورد نظر به طور کامل در مجله nature nanotechnology موجود می باشد.

 

منبع

ترجمه شده توسط ژنیران