کار با نرم افزار آزمون

کار با نرم افزار آزمون

کار با نرم افزار آزمون

کار با نرم افزار آزمون : در آزمایشگاه بالینی در تمام بخش ها از یک نرم افزار پایه جهت تبادل اطلاعات بین بخش های آزمایشگاهی استفاده می شود. پذیرش آزمایشگاه به عنوان مرحله ابتدایی در روند انجام آزمایش بیشترین تعامل را با نرم افزار دارد. از پر کاربرد ترین نرم افزار ها میتوان از نرم افزار آزمون نام برد که امکانات متفاوتی را ارائه می دهد.

نرمافزار آزمون علاوه بر هوشمند بودن در تمامی بخش ها دسترسی آسان به بیماران با داشتن کد بیمار و یا کد ملی آن ها را ایجاد می کند. به علاوه به صورت خودکار به وسیله کد ملی پرونده سوابق برای هر بیمار ساخته و میتوان در مراجعات بعدی به این سوابق رجوع کرد.

در این نرم افزار نحوه پرداخت بیماران چه از طریق دستگاه کارتخوان و یا نقدی و بدهکاری و بستانکاری مراجعین قابل ردیابی بوده و میتوان گزارش این موارد را از سیستم تهیه کرد.

اين نرم افزار امکان جوابدهی مراجعین به روش های مختلف از جمله شماره پذیرش ، نوع آزمایش،لیست کاری، بخش های آزمایشگاهی،  آزمایشگاه ارسال کننده قابل دسترسی است.

در این نرم افزار قابلیت جالبی برای محدودیت جوابدهی به بیماران دارای بدهی وجود دارد و همچنین میتوان به روش های مختلف از جمله چتپ کلی بخش ها یا تک بخش نام برد.

از ویژگی های دیگر میتوان به دسترسی کامل به نگارش سر برگ ها و زیر نویس قبض ها با انتخاب فونت های متنوع موجود در ویندوز نام برد. جوابدهی پاتولوژی نیز میتواند از تنامی قابلیت های نرم افزار Microsoft  Word XP بهره مند شده و شخصی سازی شود. به علاوه تمامی بخش ها می توانند از قابلیت استفاده متون آماده بهره ببرند

این نرم افزار قابلیت دسترسی به گزارشات مختلف از جمله آمار مراجعين ، گردش صندوق ، تغيير آزمايشات مراجعين ، تغيير مشخصات مراجعين ، كاربران ثبت كننده جوابها ، انواع درآمدهاي آزمايشگاه بر اساس نوع پذيرش ، بخش ، آزمايش ، پزشك معالج ، آمار نتايج نرمال وغير نرمال آزمايشات ، گزارش نتايج آزمايشات افراد مختلف به تفكيك سن و جنس ، بيلانهاي مالي روز ، ماه وسال آزمايشگاه ، فهرست آزمايشات وپزشكان ، آمارهاي اختصاصي براي آزمايشگاههاي ارسال كننده وتحويل گيرنده که بر اساس محاسبات آماری و با ارائه نمودار های گرافیکی می باشد.

از طریق این نرم افزار میتوان ورود و خروج پرسنل و نحوه عملکرد آن ها را در تمامی بخش های نرم افزار پیگیری کرد.

دانشجویان در این دوره نحوه استفاده و بهره جویی از تمامی این امکانات را آموزش دیده و در انتهای دوره کاملا به این نرم افزار مسلط می شوند.


   

از این مطلب چقدر راضی بودید؟

روی ستاره کلیک کنید تا نظرتون ثبت بشه

3.7 / 5. تعداد رای دهندگان: 13

تا حالا امتیازی برای این مطلب ثبت نشده؛ با ثبت نظرتون مارو خوشحال می‌کنید