پکیج در پایتون چیست؟

پکیج ها

پکیج

پکیج ها یک عنصر اساسی در برنامه نویسی هستند. بدون پکیج‌ها، زمان زیادی را صرف نوشتن کدهایی می‌کنیم که قبلاً نوشته شده‌اند. تصور کنید که هر بار که می‌خواهید فایلی را با فرمت خاصی تجزیه و تحلیل کنید، باید کد را از ابتدا بنویسید. شما هرگز کاری انجام نمی دهید! به همین دلیل است که ما همیشه می خواهیم از پکیج‌ها استفاده کنیم.

پکیج در پایتون چیست؟

برای درک پکیج‌های پایتون، به طور خلاصه به اسکریپت ها و ماژول ها نگاه می کنیم. “اسکریپت” چیزی است که شما در پوسته برای انجام یک کار تعریف شده اجرا می کنید. برای نوشتن یک اسکریپت، کد خود را در ویرایشگر متن مورد علاقه خود تایپ کرده و با پسوند py ذخیره کنید. سپس می توانید از دستور پایتون در ترمینال برای اجرای اسکریپت خود استفاده کنید.

از طرف دیگر یک ماژول یک برنامه پایتون است که شما آن را در حالت تعاملی یا در سایر برنامه های خود وارد می کنید. “Module” واقعاً یک اصطلاح چتر برای کدهای قابل استفاده مجدد است.

یک پکیج پایتون معمولا از چندین ماژول تشکیل شده است. از نظر فیزیکی، یک پکیج پوشه ای است که شامل ماژول ها و شاید پوشه های دیگری است که خود ممکن است حاوی پوشه ها و ماژول های بیشتری باشد. از نظر مفهومی، این یک فضای نام است. این به سادگی به این معنی است که ماژول های یک پکیج با یک نام پکیج به هم متصل شده اند که ممکن است به آنها ارجاع داده شود.

احتمالاً با اصطلاح “کتابخانه” نیز برخورد کرده اید. برای پایتون، یک کتابخانه به وضوح یک پکیج یا یک ماژول تعریف نشده است، اما یک قانون سرانگشتی خوب این است که هر زمان یک پکیج منتشر شده است، ممکن است به عنوان یک کتابخانه شناخته شود.

خوشبختانه پکیج‌های مختلفی برای راحت کردن کار ما تهیه شده اند که از بین آن ها می توان به پکیج‌های BioPython, NumPy, Matplotlib اشاره کرد.

همچنین از صفحات زیر دیدن فرمایید:
کارآموزی پایتون برای بیولوژيست‌ها
خدمات و تجهیزات آزمایشگاهی 
مطالب علمی بیشتری را در ویکی ژن مطالعه فرمایید…

از این مطلب چقدر راضی بودید؟

روی ستاره کلیک کنید تا نظرتون ثبت بشه

0 / 5. تعداد رای دهندگان: 0

تا حالا امتیازی برای این مطلب ثبت نشده؛ با ثبت نظرتون مارو خوشحال می‌کنید