ماژول ها

ماژول

 

 

امروزه زبان برنامه نویسی پایتون به یکی از محبوب ترین زبان ها تبدیل شده است. وقتی ما کدهای پروژه های علم داده سطح تولید را می نویسیم، آنچه اتفاق می افتد این است که اندازه کد پایتون ما افزایش می یابد و در نتیجه به احتمال زیاد در طول زمان سازماندهی نشده می شود. بنابراین، نگه داشتن کد خود در همان فایل با رشد، نگهداری و اشکال زدایی کد را دشوار می کند.

بنابراین، برای حل این نوع مشکلات، ماژول های پایتون به ما کمک می کنند تا با استفاده از فایل ها و پوشه ها، محتوا را سازماندهی و گروه بندی کنیم. این رویکرد برنامه‌نویسی ماژولار که در آن کد را به بخش‌های جداگانه تقسیم کرده‌ایم، جایی است که ماژول‌های پایتون وارد صحنه می‌شوند.

ماژول های پایتون چیست؟

در پایتون، ماژول‌ها به سادگی فایل‌هایی با پسوند «.py» هستند که حاوی کد پایتون هستند که می‌توانند در برنامه پایتون دیگری وارد شوند.

به زبان ساده، ما می توانیم یک ماژول را همان کتابخانه کد یا فایلی در نظر بگیریم که شامل مجموعه ای از توابع است که می خواهید در برنامه خود قرار دهید.

با کمک ماژول ها می توانیم توابع مرتبط، کلاس ها یا هر بلوک کدی را در همان فایل سازماندهی کنیم. بنابراین، در حالی که نوشتن کدهای بزرگتر برای پروژه های سطح تولید در علم داده ناگزیر به نظر می رسند، تقسیم بلوک های بزرگ کد پایتون به ماژول هایی که حداکثر 300 تا 400 خط کد دارند بهترین روش در نظر گرفته می شود.

ماژول شامل اجزای زیر است:

تعاریف و پیاده سازی کلاس ها، متغیرها و توابعی که می توانند در داخل برنامه دیگری استفاده شوند.

بیایید سعی کنیم با کمک یک مثال درک بیشتری از این مفهوم به دست آوریم:

فرض کنید می خواهیم یک برنامه برای ماشین حساب بسازیم. ما می خواهیم چند عملیات مانند جمع، تفریق، ضرب، تقسیم و غیره را در برنامه خود قرار دهیم.

اکنون، در اینجا کاری که ما انجام خواهیم داد این است که کد کامل را به بخش های جداگانه تقسیم کنیم و به سادگی یک ماژول برای همه این عملیات یا ماژول های جداگانه برای هر یک از عملیات ایجاد کنیم. و سپس می توانیم این ماژول ها را در متن برنامه اصلی خود فراخوانی کنیم.

در اینجا ایده اصلی این است که کد را به حداقل برسانیم، و اگر ماژول ها را ایجاد کنیم، به این معنی نیست که می توانیم فقط برای این برنامه از آن استفاده کنیم، بلکه حتی می توانیم این ماژول ها را برای برنامه های دیگر نیز فراخوانی کنیم

همچنین از صفحات زیر دیدن فرمایید:
کارآموزی پایتون برای بیولوژيست‌ها
خدمات و تجهیزات آزمایشگاهی 
مطالب علمی بیشتری را در ویکی ژن مطالعه فرمایید…

از این مطلب چقدر راضی بودید؟

روی ستاره کلیک کنید تا نظرتون ثبت بشه

0 / 5. تعداد رای دهندگان: 0

تا حالا امتیازی برای این مطلب ثبت نشده؛ با ثبت نظرتون مارو خوشحال می‌کنید