طراحی گرافیکال ابسترکت

طراحی گرافیکال ابسترکت | طراحی چکیده تصویری | طراحی چکیده گرافیکی

آزمایشگاه تحقیقاتی ژنیران برای آن دسته از مخاطبین خود که درگیر مقاله و پایان نامه هستند و نیاز به طراحی تصاویری برای توضیح قسمت یا همه مقاله خود دارند، مژده‌ای دارد

از این پس نگران چکیده های گرافیکی مقاله خود نباشید، کافی است با مرکز ژنیران تماس گرفته و چکیده های گرافیکی مقالات خودرا به ما بسپارید و با خیال آسوده منتظر نتیجه کار باشید.

مجموعه تحقیقاتی ژنیران با داشتن دانش کافی در زمینه بیولوژی و طراحی گرافیک، پلی بین این دو گرایش ساخته است، که این پل بهترین راه رسیدن به انواع تصاویر گرافیکی یا  گرافیکال ابسترکت در حوزه بیولوژی می‌باشد.

…برای اطلاع از قیمت ها با آزمایشگاه تماس بگرید…

 

چکیده تصویری چیست؟

بسیاری از ژورنال های معتبرعلمی برای قبول مقاله تعدادی تصاویر گرافیکی هم درخواست می‌کنند که این تصاویر بایستی چکیده مطلب را به صورت تصویری بیان کنند و از فرمت و طراحی خاص قابل قبولی برخوردار باشند اما به دلیل پیچیدگی های طراحی و نبودن دانش آشنایی با مبانی بصری، طراحی اینگونه تصاویر برای بسیاری از مردم امکان پذیر نیست و یا با هدر رفتن زمان زیاد خروجی خوبی حاصل نمی‌‌شود.

 

 

انواع چکیده گرافیکی

چکیده گرافیکی خلاصه ای گرافیکی یا تصویری از یک چکیده نوشتاری است. چکیده های گرافیکی یک تصویر واحد است ، که به خواننده کمک می کند تا بتواند به سرعت به یک دید کلی در یک مقاله علمی ، تحقیقاتی ، پایان نامه و یا یک مقاله مروری برسد. خلاصه گرافیکی به این منظور طراحی می شوند تا جست و جوی آنلاین را نیز تسهیل کنند و به کاربران این امکان را می دهند تا دریابند چه مقالاتی با علایق تحقیقاتی آن ها مرتبط است. همانند یک چکیده ویدئویی، هدف از چکیده گرافیکی مقاله جایگزیی آن با مقاله ی اصلی نیست بلکه بدین منظور طراحی شده است تا توجه مخاطب را به مقاله اصلی جلب کند. انواع چکیده گرافیکی

از نظر جامعه علمی، چکیده های گرافیکی مفهومی نسبتاً جدید است بنابراین ، هیچ استاندارد یا سبك یا قالب بندی خاصی از آن وجود ندارد.

چکیده گرافیکی نموداری

چکیده های گرافیکی عمدتا از نمودارها تشکیل می شوند خصوصا در زمینه شیمی، به دلیل طبیعت بصری این رشته، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این نوع چکیده گرافیکی معمولاً توسط خود محققان تهیه می شود و مخاطبان مورد نظر محققان دیگری هستند که از قبل با موضوع کاملاً آشنا هستند. در این نوع چکیده ها معمولاً از زبان فنی و عبارات مخفف استفاده می شود و هیچ گونه نوشته یا توضیحی ندارد.

چکیده گرافیکی انتزاعی بصری

طراحی گرافیکال ابسترکت

چکیده تصویری نوعی چکیده گرافیکی است که برای اولین بار توسط Annals of Surgery’s Creative Editor Andrew Ibrahim معرفی شد. چکیده های تصویری با در نظر گرفتن یک سبک قالب بندی ایجاد می شود و انتظار می رود که به سرعت و سهولت توسط محقق تهیه شود. اگرچه ، خلاصه های تصویری با طراحی حرفه ای نیز وجود دارد. قالب کلی این چکیده های گرافیکی شامل یک عنوان است و به دنبال آن یک یا چند یافته کلیدی قرار دارد که هر یک دارای یک شرح متنی و یک نماد تصویری است که توسط داده ها پشتیبانی می شود. تاکنون ، به نظر می رسد خلاصه های تصویری به طور انحصاری توسط مجلات پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند. نتایج به دست آمده حاکی از آن است که استفاده از این خلاصه های تصویری سبب افزایش بحث و مشارکت متخصصان مراقبت های بهداشتی در شبکه های مجازی شده است.

 

چکیده گرافیکی اینفوگرافیک

طراحی چکیده گرافیکی

 

 

این نوع چکیده های گرافیکی متن و گرافیک را با روشی جذاب تر از نظر شیوه بصری به مخاطب ارائه می دهند. چکیده های گرافیکی سبک اینفوگرافیک معمولاً با نرم افزارهای تصویرگری پیشرفته ساخته و پردازش می شوند ، بنابراین معمولاً به صورت حرفه ای تولید می شوند. مخاطبان مورد هدف این سبک از چکیده ها، تنها به سطح خاصی از محققان محدود نمی شوند بلکه حتی می توانند برای عموم مردم مناسب باشند و می توانند برای محققان خبره یا عموم مردم باشند. با توجه به تاکیدی که بر جنبه های گرافیکی این نوع چکیده شده است، هدف این نوع چکیده ها جذب تعداد بالای مخاطب است؛ نه صرفا جامعه محققین.

چکیده گرافیکی کمیک

 

طراحی گرافیکال ابسترکت

 

همچنبن بخوانید..

دوره کارآموزی بایوآرت

 

از این مطلب چقدر راضی بودید؟

روی ستاره کلیک کنید تا نظرتون ثبت بشه

5 / 5. تعداد رای دهندگان: 2

تا حالا امتیازی برای این مطلب ثبت نشده؛ با ثبت نظرتون مارو خوشحال می‌کنید