سوالات متداول

Q: شرایط شرکت در دوره ها چیست؟

A: شرکت در دوره های کاراموزی ژنیران برای عموم دانشجویان علاقه‌مند در زمینه بیولوژی ازاد است. دانشجویانی که در رشته های غیر مرتبط در حال تحصیل هستند نیز می توانند با مراجعه به بخش درس نامه مرتبط به هر کارآموزی دانش پایه ای لازم  را برای شرکت در برخی از دوره های ژنیران به دست آورند و به کمک کارشناسان و مدرسین مجرب مجموعه مشکلات و ضعف های خود را همراه با معرفی رفرنس ها و کتاب های مرتبط رفع نمایند.

Q: مراحل ثبت نام و مدارک لازم برای ثبت نام چیست؟

A: برای ثبت نام و گرفتن مشاوره به صورت حضوری، با آزمایشگاه تماس گرفته و یک روز را برای ملاقات با مشاوران مجموعه تعیین نمایید. در صورتی که به هر دلیل امکان مراجعه حضوری را ندارید می توانید با مراجعه به سایت و بخش تور مجازی از آزمایشگاه دیدن کرده و با فضای آن آشنا شوید. همچنین می توانید سوالات خود را در بخش Question Box واقع در گوشه سمت چپ سایت مطرح نمایید. مدارک لازم برای پیش ثبت نام شامل۲۰ درصد از مبلغ کل دوره، عکس فیش واریزی به همراه نام و نام خانوادگی ،شماره تماس و دوره ای که در آن شرکت کرده اید را در واتساپ ژنیران پیامک کنید. مدارک لازم برای شرکت در دوره های کاراموزی کپی کارت ملی ،کپی کارت دانشجویی (در صورتی که دانشجو هستید) می باشد. ثبت نام در کارگاه های ژنیران به صورت انلاین انجام می شود و تنها مدرک مورد نیاز در اختیار داشتن کارت دانشجویی (در صورتی که دانشجو هستید)است.

Q: آیا کلاس ها دائم در حال برگزاری است؟

A: اغلب دوره های کاراموزی ژنیران به صورت ماهانه در حال برگزاری بوده و برای اطلاع از تاریخ دقیق شروع هر یک به بخش تقویم های آموزشی مراجعه کرده تا از برنامه فصلی ژنیران مطلع شوید. در رابطه با کارگاه های اموزشی به طور معمول ۲ تا ۳ بار در سال برگزار می شوند. با این حال در صورتی که افرادی متقاضی شرکت در هر کارگاهی هستند می توانند به واتساپ اسم ،فامیل و شماره تماس خود را ارسال کرده تا در زمان برگزاری کارگاه برای شرکت و ثبت نام با آنها هماهنگی های لازم صورت گیرد.

Q: آیا مدرکی که در دوره های کاراموزی داده میشه معتبر و قابل ترجمه است؟

A: یکی از سوالاتی که زیاد مطرح میشه اعتبار مدارکه ،در این باره باید بگیم که مدارک کاراموزی های ژنیران تماما به صورت انگلیسی صادر شده و برای عزیزانی که قصد کار و یا تحصیل در کشورهای دیگر را دارند کاملا معتبر است و نیازی به ترجمه ندارد. مدارک دارای مهر ازمایشگاه ژنیران و مهر شبکه پزشکی مولکولی کشور با امضای دکتر زینلی (مدیر شبکه پزشکی مولکولی کشور) می باشد. همچنیــن هر مـــدرک دارای یــک Serial Number اختصاصی بوده که امکان پیگیری و اعتبار آن را دوچندان می کند.همچنین مدارک دارای عکس بوده و نمره امتحان در آن قید نمی شود. علاوه بر این ساعت و مدت زمان شرکت در دوره های آموزشی در Certificate قید خواهد شد.همچنین سرفصل های اموزشی هر دوره به صورت جزء به جزء در قالب گواهی بعد از اتمام دوره در صورت درخواست ارائه داده می شود.

Q: تمام مراحل کار و تکنیک ها توسط خود کاراموز انجام می شود یا کاراموزان صرفا بیننده هستند؟

A: همانطور که از اسم کاراموزی مشخصه این دوره ها به منظور افزایش مهارت عملی در افراد پایه گذاری شده اند و بدیهی است این مهارت تنها با کار کردن انفرادی و تکرار به دست می اید. ژنیران این افتخار را دارد که با برگزاری طولانی ترین دوره های کارآموزی در کشور نه تنها کاراموز را از نظر تئوری و عملی کارازموده کند بلکه جسارت و اعتماد به نفس لازم برای کار و انجام پژوهش های مختلف را در افراد تقویت نماید.

Q: آیا دوره ها را در سایر استان ها هم برگزار میکنید؟

A: دوره های کاراموزی ژنیران تنها در تهران خیابان مفتح برگزار می شوند، درباره کارگاه ها در صورتی که متقاضیان به حد کافی باشند امکان برگزاری کلاس در سایر استان ها نیز وجود خواهد داشت.

Q: برای افرادی که از سایر شهرها قصد شرکت در دوره ها را دارند امکان اسکان دارید؟

A: بله، جهت اطلاع از خوابگاه های طرف قرارداد با ازمایشگاه ژنیران به تلگرام و یا واتساپ پیام دهید. همه خوابگاه های در نظرگرفته شده از نظر مسافتی به ازمایشگاه نزدیک هستند و می توانید براساس میزان امکانات مورد انتظار هرکدام را انتخاب کنید.

Q: آیا می توان واحدهای کارآموزی دانشگاه را در ژنیران گذراند؟

A: بله در صورتی که با مدیر گروهتون هماهنگی های لازم را انجام داده و نامه دریافت کنید براساس تعداد ساعات درخواست شده ازمایشگاه دوره مناسب را را برای شما برگزار خواهد کرد.

Q: در صورتی که شرایط پرداخت مبلغ را به صورت یک جا نداشته باشیم آیا می توان هزینه دوره را به صورت اقساط پرداخت کرد؟

A: می توانید هزینه دوره را طی دو مرحله پرداخت کنید به این شکل که نصف هزینه را در ابتدای دوره و نصف دیگر را از طریق چک صیادی به تاریخ آخر دوره پرداخت کنید.

Q: آیا دوره ها جزوه دارند و در پایان دوره ها دانشجویان چگونه ازریابی می شوند؟

A: بله، دوره های آزمایشگاهی ژنیران دارای یک جزوه و یا بهتر بگیم یک Lab Manual می باشند که مطالب آن در طول دوره به وسیله کارآموزان و اساتید مجموعه تکمیل می شود. در پایان هر دوره نیز از کارآموزان امتحان گرفته شده و در صورت کسب نمره مناسب که شامل تکالیف ، فعالیت های کلاسی و نمره امتحان پایانی(مجموعا 20 نمره) می باشد، مدرک داده خواهد شد.

Q: نحوه ارسال مدارک چگونه است؟

A: شما بایستی بعد از دریافت (پیامک مبنی بر آماده بودن مدرک ) بصورت حضوری برای دریافت مدرک خود به محل آزمایشگاه مراجعه فرمایید. و یا اینکه میتوانید شخص دیگری را با همراه داشتن معرفی نامه ازطرف خوتان  جهت دریافت مدرک دوره مورد نظر به محل آزمایشگاه بفرستید.

Q: دوره ها چند روز در هفته برگزار و هر جلسه چند ساعت می باشد؟ آیا امکان برگرازی دوره به صورت خصوصی نیز وجود دارد؟

A: آزمایشگاه ژنیران دوره‌­های متعددی را در زمینه زیست شناسی و گرایش‌­های مختلف آن از جمله (ژنتیک مولکولی، مهندسی ژنتیک، بیوانفورماتیک، کشت سلول، میکروبیولوژی، پایتون، بیوآرت، سیستم بیولوژی، طراحی دارو، طراحی واکسن، کشت پیشرفته، سیتوژنتیک و ایمونولوژی برگزار میکند. طول دوره‌­های آزمایشگاه ژنیران با توجه به نوع دوره مد نظر می­تواند دوماه و نیم، یک ماه و نیم، یک ماهه، سه هفته‌­ای و یا دو هفته­‌ای باشد. بله در آزمایشگاه ژنیران امکان برگزاری دوره‌­ها بصورت خصوصی نیز وجود دارد بدین منظور بایستی با سوپروایزر بخش و کارشناس مربوطه هماهنگی لازم صورت پذیرد.

Q: آیا امکان انجام پروژه های تحقیقاتی در ژنیران وجود دارد؟

A: بله- یکی از خدمات و تسهیلاتی که آزمایشگاه ژنیران برای دانشجویان، محققان و کارآموزان خود ارائه می‌دهد امکان انجام پروژه‌­های پژوهشی و تحقیقاتی در طیف وسیع می­‌باشد.

Q: کدام دوره ها به صورت آنلاین برگزار می شود و نحوه برگزاری آن به چه صورت است؟

A: دوره‌­های بیوانفورماتیک، بیوآرت، پایتون، طراحی واکسن، طراحی دارو، سیستم بیولوژی بصورت آنلاین برگزار می‌شوند. بعد از اتمام فرآیند ثبت نام، کارشناسان آزمایشگاه آیدی و پسورد اختصاصی برای شما طراحی نموده و به آدرس ایمیل شما ارسال می‌کنند. دوره‌های آنلاین آزمایشگاه ژنیران در پلتفرم‌های اسکای روم و گوگل میت برگزار می‌گردد.

24 دیدگاه برای “سوالات متداول

 1. کاربر ژنیران گفته:

  سلام،وقت بخیر. بنده در کارخانه ی تولید ظروف یکبارمصرف پلاستیکی هستم.به تازگی در ازمایشگاه میکروبی این کارخانه شروع به کار کردم و رشته تحصیلی خودم شیمی محض هست.سوالی که دارم از اونجایی که استاندارد میکروبی برای ظروف یکبار مصرف نیست و همچنین رشته بنده مرتبط با ان نیست طریقه ی تست از ظروف را نمی دانم.آیا با سواپ کشی میتوان نتیجه ی درستی از سطوح ظروف را مورد بررسی قرار داد؟

  • Farbod Esfandi گفته:

   سلام نمونه برداری با سواپ می شود منوط به اینکه از استاندارد خاصی تبعیت نشود. اگر برای ظروف استاندارد تعریف شده باشد حتما باید طبق همان استاندارد ازمون انجام گردد.

 2. 9113870058 گفته:

  سلام وقت بخیر،من کارشناسی زیست سلولی مولکولی (میکروبیولوژی)دارم و چند سالی هست در شغل نامرتبط فعالیت داشتم(آزاد)تصمیم گرفتم مهاجرت کنم به کشور آلمان یا اتریش،
  خاستم بدونم آیاد شما میتوانید من رو راهنمایی کنید چه دوره ای رو در ژن ایران بگذرونم میتونم در بازار کار خارجی شانس شغل و حقوق مزایای بالاتری داشته باشم
  ممنون میشم راهنماییم کنید ،سپاس از زحمات خوبتون🙏

 3. کاربر ژنیران گفته:

  سلام وقت بخیر. من مدرس آزمایشگاه زیست شناسی مولکولی هستم. آیا می توانم رزومه خودم را ارسال کنم؟ آیا امکان پیوستن به گروه ژنیران به عنوان مدرس جهت تدریس دوره های عملی وجود دارد؟ ممنون

  • Arvin Esfandi گفته:

   با سلام، آگهی استخدام ما را در اینستاگرام، تلگرام و لینکدین پیگیری کنید

  • Arvin Esfandi گفته:

   سلام، لطفا برای ما پیام بزارین تا لیست خوابگاه‌ها براتون ارسال بشود

 4. کاربر ژنیران گفته:

  توالی یابی NGS برای نمونەهای دن ان ای حیوانی دارید اگر داری هزینە هر نمونە چند میباشد

 5. کاربر ژنیران گفته:

  با سلام ووقت بخیر
  سافت استارترر در سانتریفیوژ چه ویژگی دارد ؟

  • Farbod Esfandi گفته:

   موتور در لحظه راه‌اندازی مستقیم، جریان زیادی از شبکه می‌کشد. این جریان می‌تواند به سیم‌پیچ‌های موتور آسیب بزند. همچنین این جریان بالا باعث افت شدید ولتاژ در شبکه برق می‌شود. این افت ولتاژ برای سایر وسایل برقی بسیار خطرناک است. برای جلوگیری از این اتفاق سافت استارتر تعبیه میشود. سافت استارتر تجهیزی است که موتور را به آرامی راه‌اندازی و متوقف می‌کند.

 6. کاربر ژنیران گفته:

  سلام وقت بخیر. چند وقت بعد از پایان دوره و آزمون ،مدرک اماده میشود؟

  • Admin گفته:

   سلام دوست عزیز دوهفته تا نهایتا یک ماه بعد از اتمام دوره طول خواهد کشید.

 7. کاربر ژنیران گفته:

  سلام.وقت بخیر.
  ببخشید شما خدمات جدا سازی خالص سازی پروتیین از باکتری گرم منفی رو هم انجام میدین؟

 8. کاربر ژنیران گفته:

  سلام وقت شما بخیر نمونه قارچ به صورت جامد دارم هر تست شمارش کلنی چقدر هزینه داره؟ سپاسگزارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *