سوالات متداول دوره های کارآموزی

Q: شرایط شرکت در دوره ها چیست؟

A: شرکت در دوره های کاراموزی ژنیران برای عموم دانشجویان از رشته های مرتبط ازاد است دانشجویان علاقه مند که در رشته های غیر مرتبط در حال تحصیل هستند نیز نگران نباشند در صورتی که پایه علمی کافی را از مباحث سلولی مولکولی و ژنتیک دارا باشید می توانید به راحتی در دوره ها شرکت کرده و به کمک کارشناسان و مدرسین مجرب مجموعه مشکلات و ضعف های خود را همراه با معرفی رفرنس ها و کتاب های مرتبط برطرف کنید.

Q: مراحل ثبت نام و مدارک لازم برای ثبت نام چیست؟

A: برای ثبت نام حضوری تماس گرفته و یک روز را برای ملاقات با کارشناسان ما تعیین کنید تا قبل از ثبت نام با محیط ازمایشگاه اشنا شده و مشاوران ما به صورت رایگان شما را در انتخاب دوره مناسب راهنمایی کنند. در صورتی که به هر دلیل امکان مراجعه حضوری را ندارید می توانید به ایدی تلگرام زیر شماره تماس خودتون را بفرستید و از مشاوره تلفنی بهره ببرید.
برای ثبت نام کافی است 20 درصد از مبلغ کل دوره را واریز کرده و عکس فیش واریزی را به همراه نام و نام خانوادگی شماره تماس و دوره ای که در ان شرکت کرده اید در تلگرام پیامک کنید. مدارک لازم برای شرکت در دوره های کاراموزی کپی کارت ملی ،کپی کارت دانشجویی (در صورتی که دانشجو هستید) و یک قبض اب برق گاز یا تلفن از محل سکونت می باشد.
ثبت نام در کارگاه های ژنیران به صورت انلاین انجام می شود و تنها مدرک مورد نیاز در اختیار داشتن کارت دانشجویی (در صورتی که دانشجو هستید)است.

Q: آیا کلاس ها دائم در حال برگزاری است؟

A: دوره های کاراموزی ژنتیک مولکولی، کشت، مهندسی ژنتیک، میکروب عمومی و پیشرفته، بیوانفورماتیک و سیتوژنتیک به صورت ماهانه و در طول سال در حال برگزاری هستند. برای اطلاع از زمان دقیق برگزاری دوره ها می توانید به سایت ژنیران بخش تقویم های اموزشی مراجعه کنید. در رابطه با کارگاه های اموزشی به طور معمول 2 تا 3 بار در سال برگزار می شوند. با این حال در صورتی که افرادی متقاضی شرکت در هر کارگاهی هستند می توانند به دایرکت اسم ،فامیل و شماره تماس خود را فرستاده تا در زمان برگزاری کارگاه برای شرکت و ثبت نام با آنها هماهنگی های لازم صورت گیرد.

Q: آیا مدرکی که در دوره های کاراموزی داده میشه معتبر و قابل ترجمه است؟

A: یکی از سوالاتی که زیاد مطرح میشه اعتبار مدارکه ،در این باره باید بگیم که مدارک کاراموزی های ژنیران تماما به صورت انگلیسی صادر شده و برای عزیزانی که قصد کار و یا تحصیل در کشورهای دیگر را دارند کاملا معتبر است و نیازی به ترجمه ندارد .مدارک دارای مهر ازمایشگاه ژنیران با امضای دکتر کریمی پور (مدیر گروه بخش ژنتیک و متابولیسم انستیتو پاستور) و مهر شبکه پزشکی مولکولی کشور با امضای دکتر زینلی (مدیر شبکه پزشکی مولکولی کشور) می باشد. همچنیــن هر مـــدرک دارای یــک Serial Number اختصاصی بوده که امکان پیگیری و اعتبار آن را دوچندان می کند.
علاوه بر این ساعت و مدت زمان شرکت در دوره های آموزشی در Certificate قید خواهد شد.همچنین سرفصل های اموزشی هر دوره به صورت جزء به جزء در قالب گواهی بعد از اتمام دوره ارائه داده می شود.

Q: تمام مراحل کار و تکنیک ها توسط خود کاراموز انجام می شود یا کاراموزان صرفا بیننده هستند؟

A: همانطور که از اسم کاراموزی مشخصه این دوره ها به منظور افزایش مهارت عملی در افراد پایه گذاری شده اند و بدیهی است این مهارت تنها با کار کردن انفرادی و تکرار به دست می اید. ژنیران این افتخار را دارد که با برگزاری طولانی ترین دوره های کارآموزی در کشور نه تنها کاراموز را از نظر تئوری و عملی کارازموده کند بلکه جسارت و اعتماد به نفس لازم برای کار و انجام پژوهش های مختلف را در افراد تقویت نماید.

Q: ایا دوره ها را در سایر استان ها هم برگزار میکنید؟

A: دوره های کاراموزی ژنیران تنها در شعبه تهران خیابان مفتح برگزار می شوند، درباره کارگاه ها در صورتی که متقاضیان به حد کافی باشند امکان برگزاری کلاس در سایر استان ها وجود خواهد داشت.

Q: برای افرادی که از سایر شهرها قصد شرکت در دوره ها را دارند امکان اسکان دارید؟

A: بله ، جهت اطلاع از خوابگاه های طرف قرارداد با ازمایشگاه ژنیران به تلگرام و یا واتساپ پیام دهید. همه خوابگاه های در نظرگرفته شده از نظر مسافتی به ازمایشگاه نزدیک هستند و می توانید براساس میزان امکانات مورد انتظار هرکدام را انتخاب کنید.

Q: ایا می توان واحدهای کاراموزی دانشگاه را در ژنیران گذراند؟

A: بله در صورتی که با مدیر گروهتون هماهنگی های لازم را انجام داده و نامه دریافت کنید براساس تعداد ساعات درخواست شده ازمایشگاه دوره مناسب را را برای شما برگزار خواهد کرد.

Q: در صورتی که شرایط پرداخت مبلغ را به صورت یک جا نداشته باشیم ایا می توان هزینه دوره را به صورت اقساط پرداخت کرد؟

A: می توانید هزینه دوره را طی دو مرحله پرداخت کنید به این شکل که نصف هزینه را در ابتدای دوره و نصف دیگر را از طریق چک صیادی به تاریخ آخر دوره پرداخت کنید.

Q: آیا در پایان دوره ها دانشجویان ازریابی می شوند؟

A: بله، در پایان هر دوره از کاراموزان امتحان گرفته می شود و در صورت کسب نمره ایده ال مدرک دریافت خواهند کرد.