دوره عمومی-min

آزمایشگاه ژنیران، با هدف توسعه دانش عملی دانشجویان، فارغ التحصیلان و علاقه مندان رشته های مختلف زیست فناوری و همچنین رشته های مرتبط، دوره های عمومی و تخصصی کارآموزی برگزار می نماید.
گستردگی های روزافزون تکنیک های زیست شناسی، موجب سردرگمی افراد مشغول در این حوزه شده و دانشجویان دیگر توانایی کشف استعداد و علایق خود را در این زمینه ندارند. برای مرتفع نمودن این مشکل باید یک ساز و کار استانداردی وجود داشته باشد تا افراد با یافتن بستر مناسب، رشد کنند. لذا آزمایشگاه ژنیران با دسته بندی کارآموزی های خود در سطوح عمومی و تخصصی توانسته تاکنون کمک شایانی به حل این مشکل ارائه دهد.
کارآموزی های عمومی تحقیقاتی، آن دسته از دوره های کارورزی زیست فناوری هستند که فرد را قادر می سازند یک پایه‌ی قوی از تکنیک ها به دست آورده و همچنین قدرت تحلیل مسائل پیش آمده را در پروژه های تحقیقاتی کسب کند.
اگرچه سال ها قبل دسته بندی تکنیک ها به سطوح عمومی و تخصصی کار درستی نبود اما امروزه شرایط به گونه ای شده که یک پژوهشگر باید زمینه های پایه ای مختلف را فرا گرفته و سپس به تقویت خود در یک زمینه تخصصی بپردازد.
با یک مثال مناسب می توان اهمیت این مسئله را به خوبی تشریح کرد؛ به عنوان مثال اگر یک مسیر کامل پژوهشی زیست-پزشکی در نظر گرفته شود و این مسیر منوط به طی کردن سیستم های in-silico، in-vitro و in-vivo باشد، نیاز مبرم به تشکیل یک تیم تحقیقاتی که هر کدام از افراد در زمینه های مرتبط تخصصی مهارت داشته باشند، امری اجتناب ناپذیر است.
پس تا اینجا می توان گفت داشتن یک یا دو مهارت تخصصی در تک تک افراد پژوهشگر یک تیم لازم است. اما از طرفی برای کسب نتیجه مطلوب، همه افراد آن تیم باید نسبت به حوزه های هم از اطلاعات نسبی برخوردار باشند.
طبیعتا در پروژه مذکور، پژوهشگر بخش درون تنی، اطلاعات کمتری نسبت به پژوهشگر بخش in-silico نسبت به آنالیز های رایانه ای دارد. اما نه تنها باید تسلط نسبی بر مفاهیم حوزه خارج از تخصص خود داشته باشد بلکه باید بتواند ایده پردازی در زمینه های غیرتخصصی خود بکند.
دوره های کارورزی و مهارت آموزی تحقیقاتی که آزمایشگاه ژنیران در سطح عمومی برگزار می کند، در پی آموزش تکنیک های حوزه های مختلف بیوتکنولوژی از پایه می باشد. یعنی یک فرد با گذراندن تمامی این دوره ها، تسلط نسبتا مناسبی بر تمامی تکنیک های رایج خواهد داشت. از طرفی دیگر فردی که دوره های کارآموزی عمومی آزمایشگاه ژنیران را می گذراند، قدرت آنالیز بالاتری از علایق خود به دست می آورد و می تواند مسیر تخصصی پژوهشی خود را انتخاب کند.
هدف آزمایشگاه ژنیران از دوره های عمومی کارآموزی ساخت یک پژوهشگر و از دوره های تخصصی، ساخت لیدر یک تیم پژوهشی می باشد.

دوره های کارآموزی عمومی که حضوری برگزار می شوند

مشاوره رایگان