خدمات بیوانفورماتیک ژنیران :خدمات بیوانفورماتیک

امروزه یکی از علوم بسیار مهم که در طراحی پروژه های آزمایشگاهی و نیز آنالیز نتایج نقش بسیار تعیین کننده ای دارد است. در این آزمایشگاه امکان ارائه خدمات بیوانفورماتیک ذیل امکان پذیر است :

bioinfo

🔴 طراحی پرایمر و پروب :

در این آزمایشگاه طراحی پرایمر برای انواع PCR بر روی ژن های مختلف انجام می شود. از جمله آنها می توان به روش هایی اشاره کرد که برای تعیین جهش ها و واریانتهای ژنتیکی در آزمایشگاه های تحقیقاتی و تشخیصی استفاده می شود. هم چنین طراحی پرایمر و پروب برای بررسی بیان کمی ژنها با استفاده از روش Real-time PCR انجام می شود. طراحی پرایمر برای مطالعات اپی ژنتیک و بررسی متیلاسیون نواحی تنظیمی ژنها با استفاده از روش هایی نظیر MSP و HRM  ارائه می شود. پس از طراحی پرایمر با پایگاههای داده مرتبط BLAST  انجام می شود در مورد پرایمرهایی که برای تعیین توالی استفاده می شوند با برنامه SNPCheck  هم بررسی می شود. پس از  طراحی پرایمر و اخذ تاییدیه های لازم سفارش ساخت پرایمر هم انجام می شود.

طراحی پرایمر و پروب
آنالیز توالی ها و مطالعات فیلوژنتیک

🔴 آنالیز توالی ها و مطالعات فیلوژنتیک :

آنالیز های مختلف مولکولی از جمله یافتن ORF ها، آنالیز سایت های برش آنزیمی، یافتن توالی های CpG، یافتن مارکرهای تکراری در ژنوم (Repeats ) ، بررسی مارکرهای مختلف مولکولی ، مطالعات  multiple alignment در سطح اسید های نوکلئیک و پروتئین ها، آنالیز فیلوژنتیک، مطالعلت epitope mapping، پیدا کردن اهداف ژنی miRNA ها، و … قابل ارائه می باشد.

🔴 آنالیز تعیین توالی (DNA Sequencing) بیماری های ژنتیک :

روش استاندارد برای بررسی ژنتیکی جهش ها و واریانتها در بیماری های ژنتیک تعیین توالی DNA  با استفاده از روش ختم زنجیره یا  Sanger   می باشد. آنلیز داده های تعیین توالی برای بیماری ها و ژن های مختلف در این آزمایشگاه انجام می شود. هم چنین بررسی واریانتها در پایگاههای داده  جمعیتی مختلف و نیز پیش بینی  عملکرد این تغییرات بر ساختار RNA  و پروتئین نیز ارائه می شود.

آنالیز تعیین توالی (DNA Sequencing) بیماری های ژنتیک

در این آزمایشگاه با استفاده از نرم افزارهای بیوانفورماتیک آنالیز داده های اگزوم انجام می شود.

 • این آنالیزها شاملvariant annotation -variant calling
 • فیلتر کردن واریانتها، classification واریانتها بر اساس استانداردهای ACMG
 • پیشگویی عملکرد واریانتها می باشد.

هم چنین امکان آموزش تخصصی آنالیز بالینی داده های اگزوم در این آزمایشگاه برای دانشجویان،محققین و کارشناسان آزمایشگاههای ژنتیک وجود دارد.

جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس ☎ بگیرید…

4 دیدگاه برای “خدمات بیوانفورماتیک

 1. کاربر ژنیران گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  من داخل پروژه پایان نامه ام به یه بن بست خوردم نیاز به مشاوره دارم ، حال اگر مقدور باشد که هفتگی یا ۲ هفته یک بار هم بصورت روتین مشاوره داشتهباشم خیلی عالی میشه . موضوع بنده امیکس هستش
  شما این چنین خدماتی رو ارائه میدید ؟

 2. کاربر ژنیران گفته:

  سلام ، ایا خدمات ثبت ژن bankIt انجام میدهید. سکانس شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *