خدمات آزمایشگاهی ژنیران

مولکولی
خدمات ژنتیک مولکولی
کشت سلول
خدمات کشت سلول
بیوانفورماتیک
خدمات بیوانفورماتیک
میکروبیولوژی
خدمات میکروبیولوژی
بیو آرت
خدمات بیوآرت
حیوانات
خدمات مربوط به حیوانات
ایمونولوژی
خدمات ایمونولوژی
پاتولوژی و دسته بندی
خدمات پاتولوژی
NGS
خدماتNGS
عصاره گیری
خدمات عصاره گیری

تجهیزات و امکانات ژنیران

invert Microscope
میکروسکوپ اینورت
Basic PCR
دستگاه PCR بیسیک
ریل تایم پی سی آر
Real Time PCR
انکوباتور CO دار
انکوباتور CO2 دار

تجهیزات و سایر خدمات آزمایشگاه ژنیران

خدمات جامع  امکانات بیوتکنولوژی آزمایشگاه ژنیران

خدمات در زمینه های مهندسی ژنتیک و کلونینگ، ژنتیک مولکولی، کشت سلول، میکروبیولوژی، بیوانفورماتیک و حیوانات آزمایشگاهی

علوم زیست شناسی و بیوتکنولوژی جزء علوم تجربی می باشند؛ به عبارتی تحصیل در این علوم نیازمند انجام آزمایشات به شیوه تجربی است. آزمایشاتی که در زمینه های مختلف زیست فناوری به انجام می رسد نیازمند تجهیزات ویژه‌ای است تا نتایجی دقیق و درست ارائه کند. همچنین به دلیل گستردگی آزمایشات این زمینه و پیوستگی بین آن ها، بهتر است یک سیستم یکپارچه‌ای وجود داشته باشد تا افراد بتوانند تمام تست های خود را یکجا در یک محل واحد انجام دهند.

چرا که تست ها و تکنیک های حوزه بیوتکنولوژی و زیست شناسی بسیار حساس بوده و جابجایی ممکن است باعث بوجود آمدن خطا در نتایج گردد. یکی از مسائل مطرح در تکنیک های زیست شناسی و بیوتکنولوژی، نیاز به امکانات خاص و گران قیمت می باشد و هر فردی به شکل شخصی نمی تواند آن امکانات را تهیه کرده و به پژوهش بپردازد. امروزه سیستم های آزمایشگاهی دولتی و خصوصی در کشور شکل گرفته‌اند تا با اجاره فضای ابزار و محیط آزمایشگاهی و همچنین ارائه خدمات مرتبط، نیاز دانشجویان و پژوهشگران را در این زمینه مرتفع نمایند.

عموماً اساسی ترین ایراداتی که می توان به سیستم های دولتی ارائه دهنده خدمات زیست شناسی وارد کرد، عبارت اند از: عدم کالیبراسیون به موقع، قدیمی بودن و خرابی دستگاه ها، عدم حضور مستمر سوپروایزر یا کارشناس بخش برای راهنمایی و همچنین دشوار بودن گرفتن مجوز برای حضور در محل انجام خدمت. همچین مسائلی باعث شده تا افراد متقاضی خدمات زیست فناوری، امروزه بیشتر به سمت مراکز خصوصی مراجعه کنند.

ژنیران یکی از آزمایشگاه های خصوصی برتر در زمینه های مختلف زیست شناسی می باشد که در زمینه های مختلف خدمات آزمایشگاهی ارائه می کند. آزمایشگاه ژنیران یک مجموعه کامل و متمرکز راه‌اندازی نموده که بخش های مختلفی همچون آزمایشگاه ژنتیک مولکولی، آزمایشگاه مهندسی ژنتیک و کلونینگ، آزمایشگاه کشت سلول های جانوری، بخش حیوانات آزمایشگاهی، آزمایشگاه بیوانفورماتیک و آزمایشگاه میکروبیولوژی در آن گردهم آمده‌اند.

هر بخش و آزمایشگاه در ژنیران یک سوپروایزر متخصص و چندین کارشناس مجرب دارد تا افرادی که نیاز دارند تکنیک های مختلف را فراگرفته و سپس به پژوهش بپردازند؛ بتوانند زیر نظر افراد متخصص با کمترین هزینه کار خود را به انجام رسانند. همچنین در ژنیران امکان ارائه خدمات به شکل حضوری و غیر حضوری امکان پذیر می باشد.

دلیل تنوع در انواع روش های ارائه خدمات زیست شناسی در ژنیران به دلیل طیف گسترده متقاضیان می باشد. چرا که برخی اوقات یک سیستم دولتی یا خصوصی در بخش تحقیق و توسعه خود نیازمند بهینه سازی تولید یک محصول، افزایش کیفیت و … می باشد و با ارائه یک پروپوزال نیازمند خرید خدمت در این زمینه است.

لذا چنین سیستمی نیاز به دانستن تمام جزئیات تکنیک های مورد استفاده نداشته و فقط بدست آوردن نتایج مطلوب اهمیت دارد. ژنیران برای کمک رسانی به بخش های تحقیق و توسعه شرکت های همکار، با ارائه مشاوره رایگان، پروژه های آن ها را در کمترین زمان ممکن و دقت بالا به انجام می رساند.

از طرفی دانشجویان و پژوهشگران زیست شناسی و رشته های مرتبط درصدد انجام یک پروزه در قالب پایان نامه یا انتشار یک مقاله هستند. در این موارد افراد نیاز دارند تا تسلط در تکنیک های مورد استفاده در پروژه خود داشته و خودشان کار را به انجام رسانند.

لذا ژنیران برای دانشجویان و محققان متقاضی خدمات زیست فناوری فضایی را بوجود آورده تا تمامی نیاز هایشان مرتفع گردد. برای بهره‌مندی از خدمات آزمایشگاهی زیست شناسی، افراد می توانند ابتدا در دوره های تخصصی کارآموزی ژنیران ثبت نام کرده و با فراگرفتن تکنیک های مورد نیاز، خودشان به انجام آن ها زیرنظر کارشناس مرتبط بپردازند.

خدمات آزمایشگاهی ژنیران

خدمات آزمایشگاهی ژنتیک مولکولی:

در آزمایشگاه ژنتیک مولکولی انواع خدمات مربوط به مطالعات ژنوم موجودات زنده ارائه می گردد. ریشه تمامی ویژگی های یک موجود زنده ژنوم و محصولات آن می باشد؛ لذا بررسی ژنوم

موجودات در بیماری ها و شرایط مختلف شناخت مولکولی آن موجود را میسر خواهد کرد. خدمات ژنتیک مولکولی به نوعی بالادست سیستم in-silico قرار گرفته و به اثبات فرضیات ارائه شده در آن می پردازد. خدمات ارائه شده در این زمینه شامل استخراج ژنوم و محصولات بیانی آن، سنتز DNA مکمل، انواع PCR و Real-time PCR، انواع الکتروفورز افقی و عمودی، ژنوتایپینگ با HRM، بیسولفیت کردن DNA، ‌بررسی آلکالاسیون ژنوم، اندازه گیری میزان میتوکندری و اندازه گیری طول تلومر می باشد.

بیسیک پی سی آر

خدمات آزمایشگاهی کشت سلول:

با شکل گیری سیستم های برون تن (in-vitro)، انقلابی در علم بیوتکنولوژی صورت پذیرفت و پس از آن دانشمندان توانستند بسیاری از مطالعات خود را بدون صرف هزینه بر روی حیوانات و کشته شدن بیشمار آن ها، بر روی سلول هایشان به انجام برسانند. از طرفی امکان انجام تست های مختلف مستقیم بر روی انسان هیچ گاه اخلاقی نبوده و کشت سلول کمک شایانی برای انجام مطالعات انسانی فراهم آورده است.

سیستم کشت سلول ژنیران خدمات مختلفی از جمله فروش انواع رده های سلولی استاندارد، تکثیر و کشت سلول ها، تست های مختلف زنده مانی با روش های MTT و فلورسات، استخراج و کشت اولیه سلول، نامیرا سازی سلول های نرمال، انتقال محصولات ژنی به داخل سلول (ترنسفکشن سلولی) و انجام تست های تهاجم و مهاجرت سلولی ارائه می کند.

خدمات آزمایشگاهی مهندسی ژنتیک و کلونینگ:

با شناخت و مطالعه هر چه بیشتر بر روی ژنوم موجودات زنده، بشر دریافت که منشأ اکثر بیماری های لاعلاج به توالی افراد بر میگردد. وجود یک نقص کوچک در کد های ارزشمند و عملکردی DNA باعث بوجود آمدن ناهنجاری های متعددی می گردد که تنها راه درمان ترمیم توالی جهش یافته به توالی صحیح و یا تولید و تزریق محصولات RNA و پروتئینی آن توالی به فرد می باشد. تولید محصولات پروتئینی تا به امروز فقط با وساطت مستقیم یا غیر مستقیم یک موجود زنده امکان پذیر بوده است.

از طرفی سیستم تولید پروتئین از موجودات پست گرفته تا انسان ها با یک قواعد ثابت انجام می شود. لذا می توان توالی ژنی مربوط به یک پروتئین را در یک میزبان ساده مانده باکتری قرار داد و به تولید آن پرداخت. چنین پژوهش هایی مربوط به حوزه بیوتکنولوژی بوده و در آزمایشگاه ژنیران تحت عنوان خدمات مهندسی ژنتیک و کلونینگ شناخنه می شود.

خدمات مهندسی ژنتیک و کلونینگ ژنیران شامل هضم آنزیمی و استخراج یک وکتور یا پلازمید، خالص سازی آن توسط pick up از ژل، ساخت سویه های competent، انجام ترانسفورماسیون، افزایش نسخه های وکتور به روش آزمایشگاهی و باکتریایی، استخراج پروتئین، بررسی غلظت پروتئین، SDS-PAGE و وسترن بلاتینگ می باشد.

ایکولای

خدمات آزمایشگاهی میکروبیولوژی:

میکروب ها کوچکترین موجودات روی زمین بوده و در عین حال از تأثیر گذارترین موجودات بر روی زندگی انسان می باشند. لذا انجام مطالعات مختلف بر روی میکروارگانیسم ها در علم زیست شناسی، از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. آزمایشگاه ژنیران خدمات میکروبیولوژی متعددی ارائه می کند که این خدمات شامل جداسازی و کشت میکروارگانیسم های مختلف، تست های بیوشیمیایی روی آن ها جهت شناسایی کلی گونه، بررسی مقاومت آنتی بیوتیکی ترکیبات بر روی میکروارگانیسم های مشخص، مطالعه پمپ افلاکس، بررسی بیوفیلم، سنتز نانوذرات توسط میزبان باکتریایی و خدمات کلنی کانت می باشد.

خدمات حیوانات آزمایشگاهی:

حیوانات آزمایشگاهی یکی از اصلی ترین پایه های سازنده علم زیست شناسی می باشند و انسان ها تقریباً هرچه که در علوم تجربی زیست شناسی کسب کرده‌اند مدیون حیوانات آزمایشگاهی هستند. اگرچه سیستم های محاسبات کامپیوتری داده های زیست شناسی و کشت سلول برون تن کمک شایانی به جلوگیری از مرگ و میر بی رویه حیوانات کرده است، اما نقش حیوانات هیچ گاه قابل جایگزینی نیست. چرا که نتایج واقعی یک پژوهش در مطالعات حیوانی و سپس بالینی کسب می گردد

. خدمات مربوط به حیوانات ازمایشگاهی در ژنیران شامل نگهداری، پرورش و تکثیر حیوانات آزمایشگاهی در شرایط مناسب و اخلاقی، خونگیری جزئی و کلی از حیوانات، تیمار با روش های تزریقات و گاواژ، استخراج CSF از حیوانات، القاء انواع بیماری ها و ساخت حیوانات مدل، بررسی هیستولوژیک و ایمونوهیستولوژیک بافت های مختلف جانوری می باشد.

خدمات بیوانفورماتیک:

تمامی نتایج حاصل از مطالعات مولکولی موجودات زنده در بانک های اطلاعاتی در دنیا ذخیره شده‌اند. این اطلاعات و داده ها نه تنها در شناخت بیشتر موجودات زنده از نظر مولکولی موثر بوده‌اند بلکه باعث بوجود آمدن یک سیستم قوی تحت عنوان in-silico شده‌اند که در این سیستم با الگو گیری از توالی های مختلف ژنی و پروتئینی می توان حدسیات و فرضیاتی را در درمان بیماری های مختلف ارائه نمود.

سیستم محاسبات کامپیوتری زیست شناسی باعث شده تا پژوهشگران پیش از انجام هر هزینه‌ای و انجام کاری به روش تجربی، ابتدا مطالعات لازم را به انجام رسانده و سپس به بررسی تجربی فرضیات خود بپردازند. آزمایشگاه ژنیران در زمینه بیوانفورماتیک خدماتی من جمله طراحی پرایمر و پروب، آنالیز توالی ها و مطالعات فیلوژنتیک و همچنین آنالیز تعیین توالی  بیماری های ژنتیک ارائه می گردد.

خدمات بایوآرت:

چکیده های گرافیکی همواره بخشی جدانشدنی از مقالات برای ژورنال های معتبر بوده‌اند، طراحی این چکیده های تصویری به علت مینیمال بودن و داشتن سادگی فهم، نیازمند دانش طراحی گرافیک و آشنایی با مبانی هنر های تجسمی است، بنابراین طراحی این تصاویر برای دانشجویان و دانش آموختگان زیست شناسی کاری طاقت فرسا و زمان براست، ژنیران آماده خدمات طراحی انواع چکیده تصویری مقالات می‌باشد. همچنین طراحی هر گونه پوستر، تصویر سازی علمی و طراحی کاور امکان پذیر است.

تردمیل موش
گرافیکال آبسترکت خلاصه تصویری - graphical abstract

خدمات ایمونولوژی:

باتوجه به اهمیت ایمنولوژی در زیست شناسی و گستردگی تکنیک های ایمونواسی در تشخیص انواع بیماری ها و همچنین ضرورت استفاده از این تکنیک ها در کار های پژوهشی و تحقیقاتی ، آزمایشگاه ژیران خدمات زیر را ارائه میدهد. خدمات ایمونولوژی آزمایشگاه ژنیران شامل :استخراج پروتپین از میکروارگانیسم ها، خون، رده های سلولی، بافت تازه، بافت پارافینه، تعیین غلظت پروتیین، انواع تست های الایزا، SDS-PAGE ، Western blot ،آنالیز کمی نتایج Western blot ،پردازش بافت و قالب گیری و تهیه لام ،ایمونوهیستوشیمی (IHC) و ایمونوفلورسنت(IF) و خدمات میکروسکوپ فلورسنت میباشد.

خدمات جامع و امکانات و تجهیزات آزمایشگاه ژنیران:

تجهیزات هر آزمایشگاه زیست شناسی هویت و شناسه آن می باشد. آزمایشگاه ژنیران همیشه در تلاش بوده تا با تهیه و گردآوری تجهیزات به روز از کمپانی های معتبر دنیا، یک سیستم یکپارچه بوجود آورد. یکی از مهمترین مسائل در تجهیزات آزمایشگاه های زیست شناسی، پروتکل های نگهداری می باشد. تمام تجهیزات آزمایشگاه ژنیران در شرایط بهینه توصیه شده توسط دستورالعمل کار نگهداری شده و در فواصل زمانی معین کالیبره می شوند.

کالیبراسیون دستگاه ها از این جهت حائز اهمیت است که در تست های مختلف زیست شناسی درصد خطای دستگاه به شدت تأثیر گذار بوده و هرچقدر این درصد خطا کمتر باشد نتایج مطلوب تری به دست می آید. تجهیزات ژنیران در هر آزمایشگاه عبارت اند از: در بخش ژنتیک مولکولی، مهندسی ژنتیک و میکروبیولوژی تجهیزاتی چون ریل تایم پی سی آر، پی سی آر، انواع سیستم های الکتروفورز و بلاتینگ، انواع سانتریفیوژ، همود های کلاس ۱ و ۲، انواع انکوباتور، فریزر منفی ۸۰ و … .

در بخش های کشت سلول هود لامینار، انکوباتور کربن دی اکسید، میکروسکوپ اینورت و در بخش حیوانات آزمایشگاهی انواع قفس های مخصوص نگهداری جوندگان آزمایشگاهی، تردمیل، سیستم جراحی و سیستم مخصوص مطالعات هیستولوژیک.

52 دیدگاه برای “خدمات و تجهیزات

 1. کاربر ژنیران گفته:

  دوره های شما برای دانشجویان زیست شناسی هم قابل استفاده هست؟

 2. ابراهیم گفته:

  سلام دورهایی مٍل کلونینگ real time pcr کی کجا و باچه هزینه ای و چند ساعته برگزار میشود

 3. کاربر ژنیران گفته:

  سلام، یک سری تست الایزا رو خواستم بفرستم برای انجام

 4. کاربر ژنیران گفته:

  سلام ۔آیا شرکت در پروژه برای نوشتن مقاله علمی ارائه میشود؟ اگر بله لطفا شرایط و هزینه را اطلاع دهید۔ متشکرم

  • Farbod Esfandi گفته:

   سلام. وقت بخیر
   بله ما پروژه هایی داریم که با مشارکت در آن ها، می توانید صاحب مقاله شوید. لطفاً برای اطلاع از این پروژه ها به بخش «پروژه های در حال انجام» مراجعه کنید.

 5. کاربر ژنیران گفته:

  سلام خسته نباشید ، شما فروش مواد آزمایشگاهی هم دارید ؟ مثلا اجوانت کامل فروند

 6. کاربر ژنیران گفته:

  ایا خدمات عصاره گیری و تعیین الکالوئیدها را انجام میدید؟

 7. کاربر ژنیران گفته:

  سلام وقتتون بخیر ایا بعد گذراندن دوره تکنسین ازمایشکاهی ودریافت مدرک امکان جذب در مراکز درمانی و ازمایشاهی هست یا ن

  • Farbod Esfandi گفته:

   سلام، ما آموزش خودمان را تضمین میکنیم و امکان جذب دارید اما استخدام شدن به پشتکار خودتان نیز بستگی دارد

 8. کاربر ژنیران گفته:

  سلام
  وقت بخیر!
  چطور میتونم از درمورد کارهای بیان ژن پایان نامه ام سوال کنم؟
  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *