انجام کلیه خدمات مرتبط با آزمایشگاه کشت

انجام انواع خدامات کشت سلولی |تیمار سلولها| لوسیفراز|ترنسفکشن|Viability | سلول های بنیادی| آپوپتوز| آزمایشگاه کشت | MTT Assay و...

 آزمایشگاه ژنیران در آزمایشگاه کشت سلول خود  آماده ارائه خدمات انواع می باشد

خدمات کشت سلول آزمایشگاه ژنیران
مرکز تحقیقاتی و آموزشی ژنیران با همکاری شرکت دانش بنیان تشخیص ژن پژوهش با هدف انجام پروژههای تحقیقاتی منجر به تولید فناوری و محصول  و نیز انجام پایان نامه های تحقیقاتی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در رشته های ژنتیک، بیوتکنولوژی و بیوانفورماتیک  در اسفند ماه 1394 راه اندازی شده است. این مرکز دارای 150 متر فضای آزمایشگاهی  و در حدود 50 متر فضای آموزشی مجزا برای برگزاری کارگاهها و دوره های آموزشی، کارآموزری و کارورزی می باشد. در این مرکز  با بهره گیری از امکانات و تجهیزات مناسب   آزمایشگاهی به روز  و   نیز امکانات نرم افزاری و سخت افزاری شرایط برای  انجام پروژه های مولکولی ، سیتوژنتیک، کلونینگ و بیان ژنها، مطالعات   بیان کمی و کیفی ژنها، اپی ژنتیک، فارماکوژنتیک، کشت سلولی ، طراحی و تولید کیت های مولکولی آزمایشگاهی و نیز مطالعات بیوانفورماتیک پایه و بالینی  مهیا می باشد. با توجه به وجود سالن کنفرانس و نیز فضای آزمایشگاهی مناسب   این مرکز شرایط مناسبی برای برگزاری کارگاههای آموزشی  در اختیار دارد.  از جمله این کارگاهها می توان به کارگاه PCR، کارگاه RT-PCR، کارگاه Real-time PCR ، کارگاه بررسی متیلاسیون ژنها (اپی ژنتیک)، کارگاه بیوانفورماتیک مقدماتی و پیشرفته، کارگاه کلونینگ و بیان پروتئین های نوترکیب و کارگاه روشهای تشخیص مولکولی بیماریهای ژنتیک اشاره کرد. در زیر میتوانید لیست امکانات مرکز را مشاهده کنید. برای اطلاع از نحوه  استفاده از تجهیزات و هزینه های آن با آزمایشگاه تماس بگیرید.

 

 

خدمات در زمینه کشت سلول:


 

🔴 کشت رده سلول 

کشت سلول های جانوری به معنای رشد کردن سلول ها در شرایط in-vitro می باشد.


🔴 تکثیر و نگهداری طولانی مدت رده های سلول حیوانی

 با توجه به هزینه های بالا و جهش پذیری سلول ها با گذشت زمان، عموماً سلول های جانوری پس از اتمام هر پروژه‌ای به شکل فریز شده نگهداری می شوند.


🔴 بررسی زنده مانی (Viability) و شمارش سلولی

فرآیندی است که درآن قدرت زنده ماندن یا برگشت به زندگی رده سلول های مختلف ، اندام ها ویا بافت مورد بررسی قرار می گیرد.


🔴 تیمار سلول ها با انواع داروها و بررسی سمیت مواد (MTT,XTT,LDH Assays)

بررسی سمیت مواد بر روی سلول های جانوری در راستای تأیید اثر یک دارو در کشندگی یا غیرکشندگی آن و همچنین دستیابی به دز مناسب کشندگی انجام می پذیرد.

🔴 ترنسفکشن سلولها با DNA و انواع RNA:

ترنسفکشن (transfection) فرآیندی است که در آن یک قطعه نوکلئیک اسید به درون یک سلول یوکاریوتی وارد شده و یک سلول دستکاری شده ژنتیکی تولید می شود.


🔴 انجام تست لوسیفراز

یکی از ارزیابی های دقیق کیفیت انتقال ژن، تست لوسیفراز است.


🔴 بررسی میزان آپوپتوز و نکروز به روش رنگ آمیزی AO/PI


🔴 تست های تهاجم و مهاجرت سلولی


🔴 کشت سلول اولیه(Primary Cell Culture)

در این نوع کشت سلول ها نامیرا بوده و تا زمان زیادی می توانند دور از میزبان خود رشد کنند.


🔴 کشت سلول های بنیادی و بررسی تمایز آنها 

سلول های بنیادی به دلیل روشن بودن تقریبا تمام مسیر های ژنی، توانایی تمایز به انواع سلول های مختلف را دارا بوده و در پزشکی بازساختی از اهمیت بالایی برخوردار هستند. چرا که توانایی تمایز و ساخت بافت های مختلف از سلول های بنیادی یک فرد، می تواند پیوند زدن بافت را در همان فرد تسهیل کند.


🔴 نامیرا کردن سلولها

ایمورتالایز کردن سلول ها به طوری که هم بتواند به دفعات بسیار بیشتری تقسیم و تکثیر شود،وهم ویژگی های ژنوتیپی و فنوتیپی آن نیز مانند سلول والدی اولیه باشد


جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس ☎ بگیرید…