اجاره فضای آزمایشگاهی

اجاره فضای آزمایشگاهی

تصاویری از بخش های مختلف آزمایشگاه ژنیران

آزمایشگاه ژنیران در راستای تحقق امر خود پروری و مهارت آموزی هرچه بیشتر دانشجویان و محققان، فضای آزمایشگاهی را به همراه امکانات لازم و کافی، در اختیار متقاضیان انجام پروژه های تحقیقاتی قرار می دهد. باید توجه داشت که یکی از نیازمندی های اساسی کشور در جهت توسعه تکنیک آموزی دانشجویان، انجام امور آزمایشگاهی توسط خود آن ها می باشد. چرا که به بار نشاندن یک پروژه تحقیقاتی در حوزه زیست شناسی، با همت و تلاش خود فرد در آن زمینه معنا پیدا می کند و همچنین لذت انجام یک کار پژوهشی، اگر توسط خود مجری انجام پذیرد، چند صد برابر خواهد شد. امروزه یکی از معضلات دانشجویان نبود فضای تجهیز شده با امکانات کافی آزمایشگاهی در حوزه زیست شناسی می باشد که این امر توسط آزمایشگاه ژنیران مرتفع گشته و آزمایشگاه های مختلف متمرکز به همراه امکانات در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.  از طرفی در جهت افزایش رضایتمندی هرچه بیشتر مشتریانی که قصد انجام پروژه خود را دارند، برای آن دسته از افراد و یا شرکت هایی که فضا و تجهیزات مناسب جهت فعالیت بر روی پروژه خود ندارند، امکان اجاره فضا و تجهیزات لازمه توسط آزمایشگاه ژنیران فراهم گشته است. همچنین بسیاری از شرکت های همکار که در حوزه تولید کار کرده و در راستای بهبود محصولات زیستی نیاز به ایجاد سیستم تحقیق و توسعه در شرکت خود دارند، می توانند از این سیستم بهره برده و با اجاره‌ی فضای آزمایشگاه ژنیران، پژوهش های مربوطه را به انجام رسانند.

نکته قابل تأمل، افزایش درصد خطا و آزمون در اجاره فضای آزمایشگاه های زیست شناسی، توسط متقاضیان می باشد. به عبارتی فرد متقاضی ممکن است برای انجام یک آزمایش ساده به دلیل نداشتن مهارت کافی در این زمینه و عدم مهارت آموزی مناسب طی دوره تحصیلی از نظر تکنیکی، چندین بار با شکست مواجه شود و این مسئله در نهایت موجب افزایش هزینه های متحمله به پژوهشگر گردد. برای جلوگیری از این مسئله، آزمایشگاه ژنیران دوره های مهارت آموزی در زمینه های مختلف زیست شناسی را به شکل تخصصی برگزار می کند. لذا فرد متقاضی اجاره فضای آزمایشگاهی، می تواند ابتدا با شرکت در دوره های کارآموزی مهارت های مورد نیاز را کسب کرده و سپس وارد فضای کار در زمینه پروژه خود شود. برای کسب اطلاعات بیشتر از دوره های مهارت آموزی و کارآموزی ژنیران بر روی کلمه لینک کلیک کنید. البته حتی پس از گذراندن دوره های مهارت آموزی مورد نیاز و شروع انجام پروژه اصلی، کارشناسان مجرب آزمایشگاه در کنار پژوهشگران خواهند بود تا بتوانند کمک های لازم طی مسیر پژوهشی را خدمت کسانی که فضای آزمایشگاهی اجاره کرده‌اند، ارائه دهند.

یکی از دغدغه های اصلی تمامی پژوهشگران برای انجام پروژه به شکل استاندارد، تمرکز فضاهای مختلف آزمایشگاهی در یک سیستم واحد می باشد. چرا که اکثر اوقات وجود فاصله زیاد بین آزمایشگاه های تخصصی مختلف موجب می گردد یک محقق نمونه های خود را برای انجام آنالیز های بیشتر جابجا کند و همین جابجایی ها موجب بوجود آمدن خطا های مختلف در آزمایش گردد. آزمایشگاه ژنیران در همین راستا، از ابتدای تأسیس مرکز، در تلاش بوده تا بتواند فضای آزمایشگاهی خود را به یک فضای استاندارد با تمرکز بالای بخش های مختلف توسعه دهد. به همین جهت فضای آزمایشگاهی ژنیران که می تواند به شکل Bench Fee در اختیار علاقه‌مندان قرار بگیرد در حدود ۲۰۰ متر می باشد که شامل آزمایشگاه های مختلف در حوزه های زیست شناسی می باشد. این بخش های آزمایشگاهی قابل اجاره شامل: اجاره فضای آزمایشگاه ژنتیک مولکولی، اجاره فضای آزمایشگاه مهندسی ژنتیک، کلونینگ و بیوتکنولوژی، اجاره فضای آزمایشگاه کشت سلول، اجاره فضای آزمایشگاه کار با حیوانات آزمایشگاهی و اجاره فضای آزمایشگاه میکروبیولوژی.

 

فضای آزمایشگاه ژنتیک مولکولی (Molecular Genetics Lab Bench Fee):

فضای آزمایشگاهی ژنتیک مولکولی ژنیران شامل بخش های PCR، Post PCR‌ و Real-time PCR ‌می باشد. در این بخش دانشجویان می توانند به انجام انواع PCR، Real-time PCR و الکتروفورز بپردازند. همچنین کامپیوتر با اینترنت پرسرعت برای انجام محاسبات بیوانفورماتیکی قبل از انجام آزمایش در اختیار علاقه‌مندان قرار می گیرد. می توانید برای کسب اطلاعات جامع از فضا و تجهیزات آزمایشگاه ژنتیک مولکولی ژنیران بر روی کلمه لینک کلیک کنید.

 

فضای آزمایشگاه مهندسی ژنتیک، کلونینگ و بیوتکنولوژی (Biotechnology and Genetic engineering Lab Bench Fee):

بخش بیوتکنولوژی ژنیران با هدف «از طراحی تا تولید» تأسیس شده است. این بخش با برگزاری دوره های کارآموزی مربوطه و همچنین در اختیار قرار دادن فضای آزمایشگاهی با امکانات مناسب، به علاقه‌مندان کمک می کند تا بتوانند طراحی های لازم وکتور مناسب خود را انجام داده و با انجام ترنسفکشن در سلول های یوکاریوتی و ترانسفورماسیون در سلول های پروکاریوتی، تولید محصولات پروتئینی را با تکنیک های مختلف بررسی کنند. همچنین امکانات لازم برای انجام ویرایش های ژنومی در اختیار علاقه‌مندان قرار می گیرد. برای آشنایی بیشتر با بخش های آزمایشگاه مهندسی ژنتیک و اجاره فضای آن بر روی کلمه لینک کلیک کنید.

 

فضای آزمایشگاه کشت سلول (Animal Cell Culture Lab Bench Fee):

آزمایشگاه کشت سلول ژنیران شامل یک فضای Clean Room می باشد تا پژوهشگران بتوانند در فضای مطمئن، پروژه خود را به انجام برسانند. سیستم کشت سلول و In-vitro ژنیران علاوه بر امکانات پایه‌ای مورد نیاز هر اتاق کشت، شامل امکانات توسعه دهنده مانند میکروسکوپ فلورسانت نیز می باشد. برای کسب اطلاعات جامع از تجهیزات و فضای اتاق کشت ژنیران جهت اجاره فضای اتاق کشت، بر روی کلمه لینک کلیک کنید.

 

فضای آزمایشگاه حیوانات (Laboratory Animal Models Bench Fee):

یکی از مسائل حائز اهمیت برای دانشجویان رشته های مختلف زیست شناسی و پزشکی، تعمیم دادن نتایج پروژه های خود به انسان می باشد. این امر میسر نیست مگر اینکه پس از عبور موفقیت آمیز مسیر پر پیچ و خم تست های برون تنی یا in-vitro، مسیر درون تنی یا in-vivo را پشت سر بگذارد. بخش حیوانات مدل آزمایشگاهی ژنیران این امکان را فراهم آورده تا محققین با در اختیار گرفتن این فضا بر روی حیوانات آزمایشگاهی پروژه های خود را به انجام برسانند. برای بررسی امکانات و کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اجاره فضای آزمایشگاه حیوانات مدل ژنیران بر روی کلمه لینک کلیک کنید.

 

فضای آزمایشگاه میکروبیولوژی (Microbiological Lab Bench Fee):

بخش میکروبیولوژی ژنیران فضایی را فراهم آورده تا محققان بتوانند بر روی انواع میکروارگانیسم های مختلف مانند باکتری ها، قارچ های میکروسکوپی و آغازیان پروژه های مختلف تعریف کرده و با اجاره‌ی آزمایشگاه میکروبیولوژی ژنیران، تحقیقات خود را به عمل بنشانند. برای کسب اطلاعات بیشتر جهت کار در فضای آزمایشگاه میکروبیولوژی ژنیران بر روی کلمه لینک کلیک کنید.

 

باید توجه داشت که تمامی فضا های آزمایشگاهی مختلف ژنیران در کنار هم قرار گرفته و تمام افراد اعم از حقوقی و حقیقی (دانشجویان عزیز، اساتید محترم و شرکت های علاقه‌مند به تحقیق و پژوهش) یک بخش یا بخش های مختلف آزمایشگاهی را اجاره کرده و جنبه های مختلف یک پروژه را در یک محل به انجام رسانند. لازم به ذکر است دسترسی به این مرکز به دلیل نزدیکی به ایستگاه مترو آسان بوده و از این جهت متقاضیان اجاره فضای آزمایشگاه های زیست شناسی سلولی-مولکولی ژنیران نگران نحوه رفت و آمد خود هنگامی که مهمان ژنیران هستند، نخواهند بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران متخصص ژنیران تماس بگیرید.

 

لیست تجهیزات آزمایشگاه ژنیران

اجاره فضای آزمایشگاهی
 1. سمپلر معمولی و کریستالی (آشنایی با سمپلر در اینجا)
 2. هود شیمیایی(آشنایی با هود شیمیایی در اینجا)
 3. هود بیولوژیک کلاس دو (آشنایی با هود کلاس دو در اینجا)
 4. دستگاه PCR (آشنایی با دستگاه PCR در اینجا)
 5. سیستمهای الکتروفورز افقی و عمودی (آشنایی با الکتروفورز در اینجا)
 6. ژل داک (آشنایی با دستگاه PCR در اینجا)
 7. دستگاه Real-Time PCR  (آشنایی با دستگاه Real-Time PCR در اینجا)
 8. دستگاه ELISA Reader (آشنایی با دستگاه ELISA Reader در اینجا)
 9. سیستم کامل SDS-PAGE و  Western Blotting (آشنایی با SDS-PAGE و Western در اینجا)
 10. انکوباتور (آشنایی بادستگاه انکوباتور در اینجا)
 11. شیکر انکوباتور (آشنایی بادستگاه شیکر انکوباتور در اینجا)
 12.  انکوباتور CO2 (آشنایی بادستگاه انکوباتورCO2 در اینجا)
 13. دستگاه آب مقطر گیری دو بار تقطیر (آشنایی با دستگاه آب مقطر گیری دوبار تقطیر در اینجا)
 14. سانتریفیوژهای معمولی و یخچالدار (آشنایی بادستگاه سانتریفیوژ در اینجا)
 15. دستگاه اسپکتروفتومتر نانودراپ spectrophotometer nanodrop  (آشنایی با دستگاه اسپکتروفتومتر نانو دراپ در اینجا)
 16. فریزر 86-  و منفی 20- درجه سانتی گراد (آشنایی با فریزرها در اینجا)
 17. دستگاه سونیکاتور (آشنایی با سونیکاتور در اینجا)
 18. هود کشت سلول (آشنایی با هود کشت سلول در اینجا)
 19. میکروسکوپ نوری (آشنایی با میکروسکوپ در اینجا)
 20. میکروسکوپ اینورت فلوئورسنت (آشنایی با میکروسکوپ اینورت فلوئورسنت در اینجا)
 21. تانک ازت (آشنایی با تانک ازت در اینجا)
 22. تجهیزات کشت میکروبی(آشنایی با تجهیزات کشت میکروبی در اینجا)
 23. میکروتوم
 24. Tissue Processor
 25. Tissue Floating Bath
 26. اتوکلاو (آشنایی با اتوکلاو در اینجا)
 27. PH متر(آشنایی با pH متر در اینجا)
 28. مینی فیوژ (ورتکس و اسپین) و پلیت فیوژ (آشنایی با مینی فیوژ در اینجا)
 29. هات بلاک (آشنایی با هات بلاک در اینجا)
 30. حمام آب (بن ماری) (آشنایی با حمام آب بن ماری در اینجا)
 31. ترازوی حساس آزمایشگاهی (آشنایی با ترازوی حساس آزمایشگاهی در اینجا)
 32. PCR Workstation
 33. پمپ خلاء (آشنایی با پمپ خلاء در اینجا)
 34. مگنت هات پلیت استیرر (Magnetic-HotPlate Stirrer)(آشتایی با مگنت هات پلیت استیرر در اینجا)
 35. شیکر معمولی وشیکر الاکلنگی (آشنایی با دستگاه شیکر در اینجا)
 36. رک های مخصوص نگه داری حیوانات آزمایشگاهی موش سوری، رت و خرگوش (آشنایی با رک ها در اینجا)
 37. ست جراحی و میز مخصوص جراحی
 38. مقید کننده انواع موش و رت (آشنایی با مقید کنند در اینجا)
 39. پرینتر سه بعدی (آشنایی با پرینتر سه بعدی در اینجا)
 40. Electrospinning (آشنایی با Electrospinning در اینجا)
 41. تردمیل موش آزمایشگاهی (آشنایی با تردمیل موش در اینجا)
 42. قفس حیوانات آزمایشگاهی (آشنایی با قفس در اینجا)
سایر امکانات

مرکز مجهز به امکانات کامپیوتری مناسب  به همراه نرم افزارهای مورد نیاز جهت انجام آنالیز داده های ژنتیک و بیوانفورماتیک می باشد. برای رفاه حال محققین و دانشجویان دسترسی به اینترنت پر سرعت فراهم می باشد تا محققین و دانشجویان بتوانند در صورت نیاز جستجوهای کاری خود را در آزمایشگاه انجام دهند.
این مرکز دارای یک  سالن کنفرانس مجهز به سیستم سمعی بصری می باشد که جهت برگزاری   جلسات آموزشی دانشجویان، سخنرانی های علمی و برگزاری کارگاههای آموزشی از آن استفاده می‏شود. همچنین مرکز مجهز به آشپزخانه و رختکن مناسب برای حضور تمام وقت دانشجویان و کارآموزان می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران متخصص ژنیران تماس بگیرید.

24 دیدگاه برای “اجاره فضای آزمایشگاهی

 1. کاربر ژنیران گفته:

  سلام برای انجام رساله دکتری نیاز به فضای آزمایشگاهی اجاره دارم

 2. کاربر ژنیران گفته:

  سلام وقتتون بخیر، اجاره دستگاه هموژنایزر التراسونیک به چه صورت هست؟

 3. کاربر ژنیران گفته:

  سلام وقت شما به خیر
  اجاره ی ماهیانه ی آزمایشگاه چقدر میباشد

 4. کاربر ژنیران گفته:

  سلام شرایط احاره آزمایشگاه کشت بافت به صورت سالانه چطور هستش ممنون

 5. کاربر ژنیران گفته:

  سلام آیا برای کشت بافت گیاهی فضا و امکانات میشه اجاره کرد ؟

 6. کاربر ژنیران گفته:

  سلام می خواستم بدونم بین تجهیزات آزمایشگاهی موجود آون (oven) آزمایشگاهی هم موجود هست ؟

 7. فریدونی گفته:

  ما یه بار این مراحل را طی کردیم و اتفاقا بازدهی بالایی داشت برامون مجهز بود

 8. کاربر ژنیران گفته:

  با سلام هزینه استفاده از دستگاه الترواسپنینگ چقدره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *