اس دی اس پیج

آزمایشگاه های ژنتیک مولکولی

آزمایشگاه ژنتیک مولکولی ژنیران، با بهره گیری از به روزترین تجهیزات در این زمینه، فضایی مناسب برای انجام تست های مختلف در این زمینه بوجود آورده است. بخش ژنتیک مولکولی ژنیران در دو حوزه آزمایشگاهی و بیوانفورماتیک مشغول به فعالیت بوده که در بخش آزمایشگاهی انجام تست هایی اعم از PCR، Real-Time PCR، الکتروفورز و تمامی تکنیک های پایین دستی مربوط به این حوزه قابل انجام است. همچنین در بخش بیوانفورماتیک، تمامی محاسبات in-silico از طراحی پرایمر تا آنالیز داده های توالی یابی ها همانند NGS به انجام می رسد. آزمایشگاه ژنیران با داشتن کادری مجرب، آماده همکاری در زمینه های مختلف تحقیقاتی ژنتیک مولکولی و پزشکی بوده و همچنین در راستای توانمند سازی کشور در حوزه تحقیقات اجاره فضای آزمایشگاهی برای تعریف و به انجام رساندن پروژه های دانشجویی و شرکت ها امکان پذیر می باشد.

اطلاعات بیشتر
کارآموزی مهندسی

آزمایشگاه مهندسی ژنتیک و کلونینگ

آزمایشگاه مهندسی ژنتیک و کلونینگ ژنیران با هدف تقویت کشور در زمینه زیست فناوری تأسیس شده و به محققان این امکان را می دهد تا طرح های خود در حوزه بیوتکنولوژی را به بار عمل بنشانند. مهندسی ژنتیک در موجودات زنده محاسبات دقیق کامپیوتری و سپس انجام درست کار آزمایشگاهی را می طلبد. اساتید با تجربه ژنیران در حوزه بیوتکنولوژی به محققین کمک می کنند تا بتوانند در آزمایشگاه مهندسی ژنتیک ژن مورد نظر خود را در سطوح مختلف موجودات زنده (از پروکاریوت تا یوکاریوت) مهندسی کرده و کلونینگ انجام دهند. لذا در این بخش آزمایشگاهی خدمات متنوع بیوتکنولوژی (از مهندسی ژن تا گرفتن محصول) ارائه گشته و پژوهشگران را قادر می سازد زیر نظر کارشناسان مجرب پژوهش های خود را در این زمینه به انجام برسانند.

اطلاعات بیشتر
کارآموزی مهندسی
cell culture

آزمایشگاه کشت سلول

آزمایشگاه کشت سلول ژنیران با مجهز بودن به سیستم Cleanroom Grade C یک فضای امن و عاری از هر نوع آلودگی میکروارگانیسمی برای کشت سلول های جانوری به وجود آورده و با تجهیز بخش مذکور به امکانات مدرن موجب گشته تا تمامی تکنیک های حوزه in-vitro در زمینه سلول های جانوری به خصوص پستانداران قابل انجام باشد. بخش کشت سلول ژنیران در حوزه کشت و تست های مربوط به سلول های سرطانی و نرمال فعالیت کرده و انواع تکنیک های سمیت سنجی سلولی، پزشکی بازساختی، تولید بر پایه سلول های یوکاریوتی و مهندسی ژنتیک آن ها را به انجام می رساند. محققان می توانند با تعریف پروژه های تحقیقاتی از این فضا بهره برده و فرضیه های خود را ابتدا در سیستم کشت سلول به ورطه آزمایش بگذارند.

اطلاعات بیشتر
incubator

آزمایشگاه میکروبیولوژی

بخش میکروبیولوژی آزمایشگاه ژنیران در فضایی جدا از سایر بخش های آزمایشگاهی قرار گرفته و با گردهم‌آوری تجهیزاتی مناسب امکان انجام تست های مختلف در این بخش را میسر ساخته است. در آزمایشگاه میکروبیولوژی ژنیران امکان انجام پروژه های تحقیقاتی از کشت و جداسازی میکروارگانیسم ها تا تست های پایین دستی همچون بررسی مقاومت آنتی بیوتیکی، تشکیل بیوفیلم، پمپ افلاکس و تولید نانوذره بر پایه باکتری ها وجود دارد. حضور اساتید مجرب در این حوزه به پژوهشگران کمک می کند تا پروژه خود را در حوزه میکروبیولوژی با دقت بالا به انجام رسانند. لذا دانشجویان و مراکز تحقیقاتی می توانند با اجاره بنچ آزمایشگاهی فعالیت های پژوهشی خود را زیر نظر کارشناس انجام دهند.

اطلاعات بیشتر
incubator
آزمایشگاه حیوانات

آزمایشگاه حیوانات

بخش حیوانات آزمایشگاهی با فراهم آوری یک فضای مناسب برای نگهداری، تکثیر و پرورش جوندگان آزمایشگاهی، موجب گشته تا پروژه های در حوزه in-vivo نیز در ژنیران قابل انجام باشند. در آزمایشگاه حیوانات یک بخش برای نگهداری و بخش دیگر برای انجام آزمایشات مختلف در نظر گرفته شده است. با توجه به محدودیت های اخلاقی کار بر روی حیوانات آزمایشگاهی، در این بخش فقط پژوهش هایی به انجام می رسند که توسط وزارتخانه های مربوطه کد اخلاق دریافت کرده باشند. همچنین آزمایشگاه ژنیران با دارا بودن کارشناسان مسلط و تجهیز بخش حیوانات با ابزار و مواد مورد تایید اخلاق و ملاحظات کار با حیوانات آزمایشگاهی، در تلاش بوده تا به پژوهشگران کمک کند پروسه آزمایش با کمترین هزینه به انجام برسد.

اطلاعات بیشتر
lab1

آزمایشگاه سیتوژنتیک

آزمایشگاه سیتوژنتیک ژنیران با حضور کادری قوی از متخصصین این حوزه تشکیل شده است. در حوزه سیتوژنتیک بخشی از پژوهش مربوط به کشت سلول، تهیه کاریوتایپ از نمونه های سلولی مورد نظر و همچنین رنگ آمیزی مناسب کروموزوم ها می باشد و از طرف دیگر بخش اصلی پژوهش آنالیز کاریوتایپ به دست آمده است. آزمایشگاه ژنیران تجهیزات مناسبی را گردهم آورده تا محققین بتوانند زیر نظر کارشناس به تهیه کاریوتایپ کروموزومی پرداخته و سپس همراه با اساتیدی که در حوزه آنالیز سال ها کار کرده‌اند به تحلیل و بررسی داده های به دست آمده بپردازند.

اطلاعات بیشتر
lab1

آزمایشگاه های ژنیران

ژنیران از بدو تأسیس خود بر آن بوده تا با شکل دهی مجموعه آزمایشگاه هایی منظم و مرتبط گردهم آورد. در حال حاضر ژنیران دارای ۶ بخش اصلی آزمایشگاهی، شامل ژنتیک مولکولی، مهندسی ژنتیک و کلونینگ، سیتوژنتیک، حیوانات، کشت سلول و میکروبیولوژی می باشد. این عناوین بخش های اصلی آزمایشگاهی ژنیران بوده اما در حال حاضر می توان گفت با توجه به امکانات موجود فعالیت های آزمایشگاهی در حوزه های بیوانفورماتیک و ایمونوانفورماتیک، ایمونولوژی، هماتولوژی، مهندسی بافت و پاتولوژی به انجام می رسند. تمامی این بخش ها در این راستا تشکیل شده اند تا ژنیران یک آزمایشگاه جامع در حوزه بیوتکنولوژی و زیست فناوری باشد. تحقیقات پایه‌ای و عملکردی در حوزه زیست شناسی زمانی قابل استناد می باشند که همه در یک مجموعه از صفر تا صد به انجام رسند. لذا آزمایشگاه ژنیران با پوشش دادن بخش های مختلف تحقیقاتی مثل in-silico، in-vitro و in-vivo این امکان را فراهم آورده تا محققان تمام یا بخش بزرگی از پروژه خود را در یک مجتمع آزمایشگاهی به انجام رسانند. همچنین هم افزایی حضور اساتید با تجربه در ژنیران و تجهیزات به روز (از نظر تکنولوژی و کالیبراسیون) موجب گشته پژوهشگران مسیر پروژه تحقیقاتی خود را بدون تکرار های بیهوده با کمترین هزینه، دقیق ترین نتایج و بالاترین سرعت به انجام رسانند.
آزمایشگاه ژنیران امیدوار است با حضور پر رنگ تر محققان روز به روز بخش های آزمایشگاهی خود را گسترش دهد تا شاید بتواند نقش مؤثر کوچکی در ارتباط علوم پایه با صنعت بازی کرده و دانشجویان و علاقه‌مندان را به هدفشان بیش از پیش برساند.

14 دیدگاه برای “آزمایشگاه ها

 1. کاربر ژنیران گفته:

  با درود. دوره جدید کار با حیوانات آز کی شروع میشه؟ وهزینه؟ سپاس فراوان

 2. کاربر ژنیران گفته:

  ما دستگاه ژانیران رو خریداری کردیم سونیکیتور رو. همان که جعبه نارنجی داره. آموزش کار با اون رو دارید برامون ارسال کنید

 3. کاربر ژنیران گفته:

  با سلام، از دستگاه کلونجر برای عصاره گیری یا اسانس گیری هر گیاهی میتوان استفاده کرد؟ و قیمت؟ ممنون

  • Admin گفته:

   سلام دوست عزیز
   بله امکان پذیر است
   برای پرسیدن قیمت با آزمایشگاه تماس بگیرید.

 4. کاربر ژنیران گفته:

  سلام آیا دوره های کاراموزی برای تولید عطر و روغن های گیاهی هم دارید ؟

  • Admin گفته:

   سلام متاسفانه دوره ای برای طراحی عطر نداریم ولی به زودی دوره عصاره گیری گیاهان که در اون تولید روغن هست برگزار خواهد شد.

 5. کاربر ژنیران گفته:

  سلام روز عالی به خیر،
  بنده برای یک پروژه بررسی تولید اسید فسفریک نیاز به فضای آزمایشگاهی شیمی دارم که حتما هود داشته باشه در این مورد میتوان از مجموعه شما کمک گرفت؟

  • Admin گفته:

   سلام بستگی دارد چه کاری انجام میدهید. با آزمایشگاه تماس بگیرید.

 6. کاربر ژنیران گفته:

  سلام روز عالی به خیر،
  بنده برای یک پروژه بررسی تولید اسید فسفریک نیاز به فضای آزمایشگاهی شیمی دارم که حتما هود داشته باشه در این مورد میتوان از مجموعه شما کمک گرفت؟

 7. نیلوفر مرادی گفته:

  با سلام من دانشجوی ترم دو زیست شناسی سلولی مولکولی هستم میخواستم ببینم برا رشته من کاراموزی تو کدوم بخش آزمایشگاه ضروری هستش

 8. سیده زهرا فتحی گفته:

  با سلام کارشناسی ژنتیک هستم مایل به کاراموزی رایگان در ازمایشگاه

  • atefeh گفته:

   سلام و درود فراوان خدمت شما کارآموزی رایگان در ژنیران نداریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *